Голова Чернігівської ОДА провів зустріч із заступником Міністра оборони України
20 травня, на полігоні в Гончарівському голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів зустріч із заступником Міністра оборони України Олександром Миронюком.
Мова йшла про перспективи створення військового інноваційного технополісу на базі Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, який працює в Чернігові.
– Обговорили можливості розширення виробництва високоточного озброєння та військового спорядження в Чернігівській області. А також використання потенціалу аеродрому «Півці» для потреб цивільної авіації. По всім питанням намітили плани реалізації, – зазначив голова ОДА. – Користуючись нагодою, представили керівництву Міноборони потенціал підприємств області. Співпраця з Міноборони дозволить залучити ще більше місцевих підприємств до Державного оборонного замовлення.
Зокрема, ТОВ «Сівертекс» презентувало продукцію для військових потреб. У першу чергу, це – військові намети, модульні наметові містечка. Продукція високої якості і відповідає всім вимогам польових умов. Міцність каркасу, якість матеріалу та пошиття мають однозначні переваги над закордонними аналогами.
Представники Міноборони відзначили високу якість чернігівської продукції.
Ще одним напрямком «Сівертексу» є виготовлення парашутів різних типів. Зараз ідуть випробування гальмівних парашутів для літаків МІГ-29. Наразі компанія працює над експериментальними зразками інших типів парашутів – тестують тканини для купола та строп виробників з різних країн.
–Із заступником міністра обговорили потенціал аеродрому «Півці» для його подвійного використання, у тому числі – цивільної авіації. Дотепер ми не могли заручитися підтримкою Мінінфраструктури. Враховуючи зацікавленість Міноборони у даному питанні, сподіваємось, що тепер ініціатива буде підтримана і реалізована, – каже Андрій Прокопенко. – Найближчими днями проведу зустріч з народними депутатами від Чернігівщини, обговоримо практичні кроки для реалізації цього проєкту.
На наступному тижні також заплановано відпрацювати план кооперації Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки та Національного університету «Чернігівська політехніка».
–Паралельно з цим мав змогу ознайомитись із ходом проведення випробувань озброєння та військової техніки вітчизняного виробництва. Першим тестувався легкий переносний ракетний комплекс (ЛПРК) «Корсар» з тепловізором ТН-100, виробництва ДП «Держ ККБ «Луч», – повідомив очільник області.
Фахівці науково-дослідного інституту проводили вимірювання точності траєкторних параметрів руху ракети на дальність, швидкість та просторові координати за допомогою радарної системи. Ця система автоматично супроводжує ракету за допомогою радіолокаційного каналу з одночасною відеореєстрацією. Раніше її вже використовували у випробуваннях ракети «Вільха-М» та ракетного комплексу «Нептун».
Одночасно провели навчання операторів з різних військових частин і дали їм змогу попрактикуватися з новою технікою.
Сьогодні також проводять тестові стрільби із нового міномету «МП-120» вітчизняного виробництва. Його призначення – знищувати навісним вогнем живу силу і вогневі засоби противника як на відкритих територіях, так і в укриттях польового типу. А також руйнувати окопи, траншеї і легкі дерево-земляні споруди тощо. Властивості міномета дозволяють підтримувати механізовані підрозділи в бою, цілодобово відбиваючи атаки противника.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43
Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.
СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33
Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.
У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.