Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 8 листопада, 18:36:33

Два з п’яти випадків інфікування COVID-19 у Чернігові – внаслідок порушення режиму самоізоляції

28.04.2020   16:43Агенцiя

У Чернігові на середину дня 28 квітня виявлено вже 5 лабораторно підтверджених випадків COVID-19. Про них розповів керівник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислав Кухар під час експрес-брифінгу.

Владислав Кухар

Владислав Кухар

Перший випадок – це чоловік, який приїхав з Російської федерації. Він порушив умови самоізоляції, внаслідок чого захворювання отримала і його дружина. На сьогодні вона знаходиться на стаціонарному лікуванні, стан здоров’я – середньої важкості. І з обережним оптимізмом можна сказати, що на сьогоднішній день її стан не погіршився.

Її чоловік знаходиться вдома на самоізоляції, стан його здоров’я задовільний. Ніяких клінічних ознак захворювання в нього немає.

Відповідно до наказів МОЗ зараз декретований медичний контингент – тобто ті медики, які працюють безпосередньо з потенційними хворими на COVID-19 – у плановому порядку всі проходять ПЛР-тестування. І вчора отриманий результат однієї з працівниць медичних установ міста, який виявив цей вірус. Клінічних ознак хвороби в неї немає, почуває вона себе добре. Тому вона зараз на самоізоляції під наглядом сімейного лікаря. Відповідно до законодавства, це триватиме 2 тижні, а потім жінка, якщо ніщо не зміниться за цей час, перездаватиме аналіз знову.

І буквально сьогодні з’явилася інформація ще про двох позитивних осіб.

- Схема, на жаль, та ж сама. Чоловік, який приїхав з РФ, порушив умови самоізоляції. Він швидше за все і заразив свою дружину. Він зараз почуває себе добре, ніяких клінічних проявів не має. Але в жінки – субфебрильна температура, є катаральні явища. Їй призначене лікування, вона буде знаходитися вдома під наглядом лікарів – а далі будемо дивитися по розвитку ситуації, - повідомив Владислав Кухар.

По перших трьох випадках контактні особи виявлені, по останніх двох – виявляються зараз. Сьогодні буде проведена дезінфекція за місцем проживання цього подружжя. За контактними особами буде проводитися спостереження.

- Ці випадки показують нам, що люди не досить якісно дотримуються режиму самоізоляції. Вони зустрічаються і спілкуються з друзями та родичами. Висновок для всіх інших має бути такий, що необхідно дисципліновано дотримуватися застережних заходів. Вдягати маски, рукавички, використовувати дезінфікуючі засоби, обмежити свої пересування тільки тими, де є нагальна потреба, - зазначив Владислав Кухар.

Він уточнив: випадки інфікування відбулися в різних районах Чернігова: Шерстянка, Масани, Ремзавод. Тобто на сьогодні можна казати про те, що скомпрометованими по COVID-19 є всі райони міста.

Також у відповідь на одне з запитань від журналістів керівник медичного управління докладніше зупинився на випадку інфікування медпрацівниці. Він уточнив, що ця медична сестра при взятті аналізів у осіб з підозрою на корона вірусну інфекцію була екіпірована всіма захисними засобами. Тому, скоріш за все, це було механічне занесення інфекції. Можливо, людина несвідомо торкнулася слизових оболонок очей.

Що стосується забезпечення медустанов міста засобами індивідуального захисту, то Владислав Кухар повідомив: на сьогодні в наявності більше 2 тисяч костюмів біозахисту, майже 1,5 тис. ізоляційних халатів, більше 65 тис. масок медичних, майже 730 захисних окулярів, 633 захисні щитки, рукавичок медичних з довгими манжетами майже 4,5 тис., звичайних – майже 86 тис., респіраторів класу F2 – 2827 шт., класу F3 – трохи більше 1 тис. Тобто заклади 1 і 2 хвиль, а також усі інші заклади відповідно до вимог МОЗ забезпечені всім що необхідно для захисту і оптимального надання меддопомоги.

Обстежені на сьогодні в Чернігові методом експрес-тестів - 263 особи і методом ПЛР – 257 осіб.

Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Росіяни атакували енергетичну та транспортну інфраструктуру Чернігівщини 14:18

Вранці 7 листопада російські війська завдали ударів по об’єктах енергетичної та транспортної інфраструктури в Городнянській та Бахмацькій громадах.

Поліція затримала у Новгороді-Сіверському місцевого депутата, який у нетверезому стані чинив опір поліцейським 13:27

Перебуваючи з ознаками алкогольного сп’яніння, чоловік керував авто та відмовлявся надати документи. Крім того, чинив опір правоохоронцям. Нині його поміщено до ізолятора тимчасового тримання.

Жителя м.Чернігова засуджено за умиснезаподіяння тілесних ушкоджень співмешканцю матері, що спричинили смерть останнього 12:42

Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 32-річного місцевого жителя в умисному заподіянні співмешканцю своєїматерітяжких тілесних ушкоджень, тобто умисних тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, що спричинили смерть потерпілого (ч.2 ст.121 КК України).

«Форум Добрих Справ» – «Сила громади» у Чернігові об’єднав волонтерів, військових, освітян, культурних діячів та громадських лідерів 12:20

6 листопада вперше у Чернігові в обласному художньому музеї ім. Г.Галагана пройшов «Форум Добрих Справ» – «Сила громади», який об'єднав волонтерів, благодійників, військових, освітян, культурних діячів, підприємців та громадських активістів з усієї України.

Іпотерапія для поранених захисників: психологи системи МВС Чернігівщини спільно з відомчою медустановою організували реабілітаційний захід 11:46

У Чернігові для бійців, які після поранення потребують фізичної та психологічної реабілітації, організували візит до кінно-спортивного клубу «Казка».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини