Рибних браконьєрів притягнуто до відповідальності
Рішенням Чернігівського районного суду, винесеним 30 березня визнано винним у скоєнні адміністративного правопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП мешканця с. Слабин Чернігівського району. Громадянин сплатить збитки та штраф на користь держави у розмірі 2 244 грн та 340 грн.

Крім того, суд зобов’язав порушника сплатити судовий збір у сумі 420 грн.
Нагадаємо, що дане порушення було зафіксовано Чернігівським рибоохоронним патрулем третього березня 2020 року на р. Вереп, поблизу с. Слабин Чернігівського району. Правопорушник за допомогою 3 од. сіток зяберних (одностінних) виловив 2 кг риби: щука – 3 екз., плітка – 2 екз. та 2 екз. окуня.
Першого квітня Менський районний суд також виніс рішення про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 85 КУпАП мешканця с. Ушня.
Чернігівським рибоохоронним патрулем даного громадянина було викрито другого березня 2020 року на р. Десна, поблизу с. Ушня Менського району. Правопорушник в протизаконний спосіб, за допомогою сітки зяберної (одностінної), виловив 2 кг риби: 2 екз. щуки та 1 екз. ляща. Суд постановив правопорушнику виплатити до бюджету 850 грн компенсації за нанесені збитки рибному господарству, 340 грн штрафу та 420 грн судового збору.
Після винесення вироку суду у порушників є 15 днів для добровільної сплати штрафу. Якщо у зазначений термін штраф не сплачено постанова надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби. В такому випадку сума штрафу подвоюється. Збитки сплачуються у розмірі, визначеному рішенням суду.
Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що за грубе порушення Правил рибальства (рибальство із застосуванням заборонених знарядь лову - вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел. Також вилов водних біоресурсів у розмірах, що перевищують встановлені ліміти або встановлену добову норму вилову), відповідно до ч. 4 ст. 85 КУпАП передбачений штраф у розмірі від 340 до 680 грн, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, які є приватною власністю порушника та незаконно добутих водних біоресурсів.
За незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності за ст. 249 ККУ. Дана стаття передбачає накладення штрафу у розмірі від 1 700 до 3 400 грн, або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого. Ті самі діяння, якщо вони вчинені із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, звірів чи інших видів тваринного світу або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею - караються штрафом від 3 400 до 6 800 грн або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.