У Чернігові про одиноких літніх людей піклуються фахівці двох територіальних центрів
У Чернігові про самотніх людей похилого віку, які вже потребують сторонньої допомоги, піклуються, зокрема, фахівці територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад.
Про те, як адаптована робота цих служб до карантинних обмежувальних заходів, розповіли керівниці територіальних центрів Деснянського району - Світлана Носок і Новозаводського - Маргарита Алєксєєва.
У деснянському терцентрі 96 соцпрацівників обслуговують на дому більше 1000 підопічних, у новозаводському – 85 соцпрацівників на 884 підопічних. Тобто кожен працівник приносить продукти харчування, ліки, засоби гігієни та інші предмети побуту, а також надає соціально–побутові послуги за місцем проживання 10-12 стареньким. Зараз обидва центри там, де можливо, перерозподілили своїм соцпрацівникам ділянки обслуговування так, щоби підопічні і працівник жили в одному мікрорайоні. Це частково вирішило проблему пересування по місту.
Окрім того, на доручення чернігівського міського голови Владислава Атрошенка за кожним з центрів соцобслуговування на період карантину додатково закріплений службовий транспорт. Це автомобілі міської ради, її структурних підрозділів, а також районних рад. Центри в разі необхідності можуть викликати ці машини телефоном і використати у своїй роботі.
Обидва центри в період карантину нових підопічних для комплексного обслуговування на дому не беруть. Натомість самотнім стареньким – у тому числі й таким, що раніше до центрів не зверталися - надаватимуть разові послуги. Зв’язатися з центрами в разі потреби можна за телефонами їх «гарячих ліній»:
Деснянський терцентр – 67-15-67
Новозаводський терцентр – 66-24-65, 66-75-48.
Робота денних відділень (особисті консультації, організація дозвілля, концертних програм, зустрічей, майстер-класів та ін.) на час карантину призупинена. Одночасно для підтримки літніх людей у такий непростий період терцентри активізували надання консультацій телефоном і онлайн. Зокрема, зросла потреба в консультаціях фахівців психологічної служби – і цей попит стараються задовольнити.
Працівники терцентрів будуть виконувати свою роботу й під час карантину. Разом з тим, вони просять усіх чернігівців дотримуватися тих правил поведінки, які знижують ризик поширення коронавірусної інфекції. Окрім того – у безпечний спосіб допомагати літнім самотнім сусідам і знайомим: тримати з ними зв’язок, допомагати з купівлею продуктів і ліків тощо. Також соціальні працівники терцентрів будуть вдячні за благодійну допомогу засобами захисту й дезінфекторами.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські поліцейські затримали наркоторговця 15:58
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 49-річного чоловіка, який займався незаконними операціями з наркотичними засобами та психотропними речовинами, в тому числі їх незаконним збутом. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.
На Чернігівщині визначили 12 закладів освіти, які отримають кошти на системи резервного електроживлення 15:28
В ОВА затвердили перелік із 12 закладів освіти, які зможуть встановити системи електроживлення за кошти державної субвенції.
Міську стипендію за високі досягнення у навчанні призначили ще двом учням 14:36
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради на засіданні 23 липня ухвалив рішення про встановлення міської стипендії за високі досягнення у навчанні у розмірі 2 100 грн ще двом учням закладів загальної середньої освіти.
Конкурсний комітет визначив перевізника на автобусний маршрут №29С 14:24
24 липня у Чернігівській міській раді під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося засідання тимчасового міського конкурсного комітету з визначення автомобільних перевізників на міських автобусних маршрутах загального користування.
В’ячеслав Чаус зустрівся з прикордонниками, які працюють на Семенівському напрямку 13:33
Очільник Чернігівської обласної військової адміністрації В'ячеслав Чаус працював на північних рубежах області, де разом із начальником 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого Олександром Павликом перевірив готовність підрозділів, які виконують завдання на Семенівському напрямку.