Утилізуй медичні відходи задля непоширення COVID – 19
Ситуація, що склалася навколо поширення хвороби COVID – 19 в Україні вимагає від органів влади, медичних закладів та причетних суб’єктів господарювання вжиття невідкладних заходів реагування у вирішенні питання утилізації медичних відходів.
![](/uploads/487-m.jpg)
Пов’язано це з тим, що медичні відходи є чинниками прямого чи опосередкованого ризику забруднення навколишнього природного середовища, виникнення інфекційних і неінфекційних захворювань.
Окрім того, медичні відходи володіють високим ступенем обсіменіння патогенною мікрофлорою, що є основною причиною віднесення їх до категорії небезпечних.
Для системи поводження з основною масою медичних відходів на території області характерне наступне:
- збирання та відокремлення видів відходів, що підлягають утилізації чи переробці, в місцях їх утворення;
- знезараження інфекційних відходів в медичних закладах;
- полігонні технології захоронення разом з побутовими відходами.
Така практика не забезпечує повноцінний захист населення і об’єктів довкілля від їх шкідливого впливу. На жаль, й випадки, коли медичні відходи змішують з побутовими і вивозять у лісові масиви, стають непоодинокими, а відтакй ризики зараження різними хворобам підвищуються.
Разом з тим, наразі вкрай важливо щоб медичні відходи були утилізовані виключно на спеціалізованому обладнанні, за дотримання температурного режиму.
В ситуації, що склалася, від роботодавців також вимагається вжиття додаткових заходів для нерозповсюдження коронавірусу SARS-CoV-2 та інших вірусів і мікроорганізмів, зокрема:
- облаштування спеціальних місць для збирання засобів індивідуального захисту працівників;
- знезараження їх дезинфікуючими розчинами;
- передача небезпечних відходів на утилізацію спеціалізованим підприємствам, які мають відповідні ліцензії.
Державна екологічна інспекція у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.