Сьогодні повинен запрацювати електронний лікарняний
З 1 квітня в Україні повинен запрацювати електронний лікарняний. Про це в січні заявив заступник Міністра соціальної політики Олег Коваль.
За його словами, це буде перший етап, який дозволить навести порядок в системі і продовжити боротьбу з корупцією у сфері соціального страхування.
Також електронний лікарняний принесе більше прозорості і відкритості в процес видачі лікарняних.
За словами колишнього міністра Кабінету Міністрів Дмитра Дубілета, замість того, щоб виписувати лікарняні листи на паперових бланках, лікарі будуть це робити через простий веб-інтерфейс з використанням цифрового підпису.
Тепер, коли вони будуть в електронній формі, підробляти їх без участі лікаря буде неможливо, а лікарям виписувати фейкові листи буде складніше, тому що тепер все автоматично фіксується і аналізується в єдиній електронній системі.
Також, громадянам можна буде не відвідувати лікарню окремо, щоб закрити лікарняний, так як лікар ставить термін лікарняного за замовчуванням і він може закриватися без окремо відвідування лікарні (візит потрібний, якщо термін закриття лікарняного змінився).
Крім цього, інформація у фонд і до роботодавця передається автоматично, без довгого кругообігу паперових бланків.
Останні новини Чернігівщини
Прокуратура через суд стягнула з лісгоспу майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев 11:54
Господарський суд Чернігівської області у повному обсязі задовольнив позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури та зобов’язав ДП «Новгород-Сіверськрайагролісгосп» відшкодувати майже 1,4 млн грн шкоди, завданої незаконною порубкою дерев.
У Корюківській громаді працює мобільна соціальна служба 11:51
На Корюківщині запроваджено новий формат соціальної підтримки, який дозволяє оперативно реагувати на потреби мешканців, особливо у віддалених населених пунктах. З червня тут працює мобільна соціальна служба – на базі місцевого Центру надання соціальних послуг.
3740 звернень щодо домашнього насильства: у Чернігівській ОВА відбулося засідання профільної робочої групи 11:48
Напередодні старту Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Чернігові провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство у співпраці та за підтримки Сабкластеру з питань гендерно зумовленого насильства та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні.
У Чернігові поліцейські оперативно встановили і затримали грабіжника 11:46
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції спільно з патрульними поліцейськими «за гарячим слідом» встановили 18-річного молодика, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном 50-річної чернігівки.
Чернігівські поліцейські перекрили канал незаконного поширення психотропних речовин 11:45
Оперативники Чернігівського районного управління поліції викрили 42-річного чоловіка, який займався розповсюдженням особливо небезпечних психотропних речовин. Зловмисника затримано, йому загрожує до 10 років позбавлення волі.