Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 червня, 00:01:18

Надання населенню спеціалізованої медичної допомоги забезпечить прийнята депутатами обласна галузева програма

21.03.2020   10:44Агенцiя

Більшістю голосів депутати затвердили обласну «Програму розвитку, підтримки комунальних закладів охорони здоров'я Чернігівської обласної ради та надання населенню медичних послуг понад обсяг, передбачений програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2020 -2021 роки».

Цей документ розроблений Управлінням охорони здоров'я облдержадміністрації з метою підтримки комунальних закладів охорони здоров'я області в умовах впровадження нової моделі ведення господарської діяльності, збереження кадрового потенціалу медичної галузі, покращення обслуговування населення у всіх видах спеціалізованої медичної допомоги, незалежно від їх віку, статі та соціального статусу.

Як відомо, з 1 квітня цього року відповідно до Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення» змінюється концепція фінансування медичних закладів вторинного та третинного рівнів надання медичної допомоги. Запроваджується принцип «гроші ходять за пацієнтом» і Національною службою здоров'я України буде здійснено реалізацію програми державних гарантій медичного обслуговування населення для усіх видів медичної допомоги. Заклади охорони здоров'я, які відповідатимуть умовам надання та специфікаціям на конкретні медичні послуги, будуть укладати договори про медичне обслуговування населення із Національною службою здоров'я України і отримуватимуть кошти за наданий населенню, в межах передбаченого Урядом переліку, обсяг медичних послуг.

Разом з тим, окремі заклади, такі як будинки дитини, служби крові, медико-соціальні експертні комісії, бюро судмедекспертизи, бази спецмедпостачання, утримуватимуться за рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров'я. У той же час залишається невизначеним механізм фінансування дитячих санаторіїв, патолого-анатомічного бюро, інформаційно-аналітичного центру, лікувально-фізкультурного диспансеру, медико-генетичної консультації, які на даний час фінансуються за рахунок медичної субвенції з державного бюджету.

Крім вищезазначених медичних закладів в обласній мережі функціонують такі заклади, для яких затверджені необґрунтовано низькі тарифи надання медичних послуг. Зокрема, це КНП «Чернігівська обласна психоневрологічна лікарня» та КНП «Чернігівський обласний центр соціально значущих та небезпечних хвороб». Враховуючи, що в умовах стаціонарних відділень цих закладів перебувають особи, які потребують тривалого лікування і за медичними показами не можуть проживати самостійно, в сім'ях чи в закладах соціального захисту, а супровід таких пацієнтів не передбачений пакетами з надання відповідної стаціонарної допомоги, є потреба у дофінансуванні.

Таким чином, заклади охорони здоров'я комунальної форми власності зобов'язані здійснювати цілу низку витрат, фінансування яких не передбачено ані Національною службою здоров'я України, ані Міністерством охорони здоров'я України.

Тож для забезпечення повноцінного функціонування низки комунальних некомерційних підприємств та комунальних закладів охорони здоров'я, поліпшення якості та доступності надання спеціалізованої медичної допомоги населенню області, створення сприятливих умов для здійснення модернізації матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я передбачено виділення коштів з обласного бюджету. Орієнтовний обсяг фінансування обласної Програми складає 366967,6 тис гривень та може корегуватися під час її виконання.

Для здійснення заходів, запланованих на цей рік, передбачається залучити 180867,6 тис грн.

Виконання Програми дасть змогу забезпечити вчасну діагностику вроджених вад та спадкової патології шляхом проведення масового скринінгу не менше 90% новонародженим для виявлення моногенних захворювань; медико-генетичне консультування 3800-4000 сімей щорічно; обслуговування осіб з ментальними розладами та осіб із соціально-небезпечними хворобами та пільгових категорій населення.

Серед очікуваних результатів охоплення санаторно-курортним оздоровленням щорічно не менше 2500 дітей із хронічними захворюваннями внутрішніх органів, а також дітей із груп підвищеного ризику захворювання на туберкульоз; забезпечення дітей першого року життя, народжених ВІЛ-інфікованими матерями, адаптованими молочними сумішами у відповідності до повної потреби; забезпечити не менше ніж 200 осіб, які перебувають на спеціальному обліку, медико відновлювальними засобами (слуховими апаратами, ендопротезами, виробами кардіологічного призначення тощо).

Крім того, за кошти з обласного бюджету планується придбати 13 санітарних автомобілів для центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; дооснастити медичні заклади необхідним медичним обладнанням та апаратурою; створити безпечні і комфортні умови для надання медичної допомоги, перебування персоналу та пацієнтів в медичних закладах тощо.

Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини