Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 червня, 15:53:53

Третина злочинів на Чернігівщині розкривається за допомогою камер відеоспостереження

20.03.2020   08:40Агенцiя

Обласна система відеоспостереження «Мережа безпеки» допомагає поліцейським ефективніше розкривати різноманітні злочини. Перш за все — такі, що скоєні з використанням автотранспорту.

Питання про необхідність встановлення камер на території області постало ще в 2016 році. Ініціатором проекту виступив начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області полковник поліції Едуард Альохін. Насамперед він звернувся з цією ідеєю до Чернігівської міської ради. І вже на початку 2017 року за рахунок місцевого бюджету в Чернігові були встановлені перші камери.

Апаратні комплекти відеонагляду монтували за таким пріоритетом:
    стратегічні перехрестя;
    в’їзди та виїзди з населених пунктів;
    місця значного скупчення людей;
    місця проведення масових заходів.

З часом до мережі камер зовнішнього відеоспостереження долучилися й інші райони області. Таким чином поліція Чернігівщини першою в Україні об’єднала камери відеоспостереження в «Мережу безпеки» у рамках області.

У Чернігові зосереджена система відеоспостереження «Безпечне місто», яка інтегрована в загальнообласну систему «Мережа безпеки».

Вимоги до камер особливі – вони повинні підтримувати функцію розпізнавання номерних знаків. Поліція також напрацювала систему збереження інформації.

Програмно-апаратний комплекс «Мережа безпеки» щодня допомагає в розкритті різноманітних злочинів, є джерелом доказів при розслідуванні низки ДТП, невід’ємним інструментом в розслідуванні кримінальних та розгляді адміністративних правопорушень.

30% злочинів розкривається за допомогою системи відеоспостереження. Вона допомагає розкривати «вуличні» злочини, ДТП або якщо потенційні злочинці могли потрапити в поле зору відеокамери. Наприклад, встановити хто причетний до крадіжки чи вирахувати на якому автомобілі й куди рухалися підозрювані.

Станом на кінець минулого місяця, загалом по області до «Мережі Безпеки» під’єднано 628 камер. У Чернігові працюють 272 відеокамери. Близько третини з них розпізнають номерні знаки. Цифри щомісяця змінюються, адже постійно з’являються нові камери. Так, нещодавно в Прилуках поліцейські обговорили необхідність розширення вже наявного у місті комплексу камер відеоспостереження.

Сектор комунікації поліції Чернігівської області
 

Останні новини Чернігівщини

Коронавірус виявили ще у 22 людей

Коронавірус виявили ще у 22 людей 14:49

За добу на Чернігівщині коронавірус діагностували у 22 людей.

У Чернігові розпочав роботу велопатруль

У Чернігові розпочав роботу велопатруль 12:56

Сьогодні вперше на вулиці міста виїхав справжній поліцейський велопатруль. Інспектори на двоколісних транспортних засобах вишикувались в сквері імені Богдана Хмельницького, де до них звернувся начальник управління патрульної поліції Андрій Думич.

У партії

У партії "Слуга Народу" призначили керівників обласних осередків. У Чернігівський - Павло Халімон 12:34

У політичній партії «Слуга Народу» призначили керівників обласних осередків у дев’яти регіонах України.

У росіянина на кордоні вилучили кортик

У росіянина на кордоні вилучили кортик 12:07

В міжнародному автомобільному пункті пропуску «Сеньківка» на виїзд з України оформлявся легковий автомобіль «Фіат». В якості пасажира в ньому слідував 50-річний громадянин Росії.

Заробітна плата в області. ДОВІДКА

Заробітна плата в області. ДОВІДКА 11:32

На підприємствах, в установах та організаціях Чернігівської області у квітні 2020 року було зайнято майже 173 тис. штатних працівників. На оплату їхньої праці спрямовано 1503 млн.грн. Номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника становила 8697 грн (в Україні – 10430 грн), що на 5,8% більше, ніж у квітні 2019 року.