Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 червня, 21:42:56

Став свідком торгівлі підсніжниками - проінформуй

16.03.2020   08:25Агенцiя

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області закликає громадян, які стали свідками торгівлі первоцвітами, повідомляти про це органи поліції та державної екологічної інспекції.

Знайте, що торгівля первоцвітами є порушенням ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема, на порушників порядку придбання, збуту або ж розповсюдження об’єктів рослинного світу чекає штраф у розмірі від 510 до 1700 гривень з подальшою конфіскацією рослин.

Якщо ж об’єктом порушення будуть рослини, які перебували в межах територій природно-заповідного фонду, або занесені до Червоної книги України, штрафні санкціїстановитимуть від 1700 до 3655 гривень.

Торгівля в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях тягне за собою накладення штрафу від одного до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією предметів торгівлі чи без неї (ст.160 КУпАП).

На сьогодні в найбільшій кількості знищуються саме рослини, занесені до Червоної книги. Серед них - підсніжник білосніжний (звичайний), що переважно зростає на територіях та об’єктах природно-заповідного фонду.

Майте на увазі також, що торгівля, як і інші форми комерційного використання червонокнижних видів рослинпрямо заборонені статтею 19 Закону України «Про Червону книгу України».

Тож, побачивши незаконних торговців первоцвітами, зателефонуйте до Муніципальної варти за номером – 610-600, назвіть місце локації порушення, по можливості дочекайтеся на приїзд правоохоронців та повідомте інспекторів екоінспекції за телефоном – 677-769.

Державна екологічна інспекція у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

В області підтверджено 250 випадків коронавірусної інфекції

В області підтверджено 250 випадків коронавірусної інфекції 15:28

4 червня по Чернігову та області виявлено 36 нових випадків інфікування Covid-19.

Кабінет Міністрів опублікував постанову про послаблення карантинних заходів в Україні з 5 червня

Кабінет Міністрів опублікував постанову про послаблення карантинних заходів в Україні з 5 червня 14:43

Відповідна постанова № 435 від 3 червня опублікована на Урядовому порталі.

"Прилуки в часі" 12:36

Прилуки – одне з найдревніших міст України, що розкинулося на мальовничих берегах тихоплинної річки Удай. Воно має багату, славну, героїчну та водночас трагічну історію. Цьогоріч місту виповнюється 935 років.

Ніжин: садочки відновлюють свою роботу з 9 червня

Ніжин: садочки відновлюють свою роботу з 9 червня 12:14

3 червня відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Громадська рада при Чернігівській ОДА провела засідання президії

Громадська рада при Чернігівській ОДА провела засідання президії 12:06

Обговорити питання порядку денного чергового засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА та інші важливі питання 3 червня зібралися члени президії.