Стан водних ресурсів області залежить від консолідації зусиль усіх дотичних структур
На цьому наголосив заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко на засіданні обласної комісії з питань управління водними ресурсами та розвитку водного господарства.

Нині як у профільних фахівців, так і громадськості викликає стурбованість сучасний стан річок. Він значною мірою залежить від дотримання земле- та водокористувачами природоохоронного законодавства при здійсненні господарської діяльності на землях водного фонду, у водоохоронній зоні (заплава річки) та в прибережних захисних смугах. Моніторинг Деснянського басейнового управління водних ресурсів свідчить про наявність порушень у даній сфері.
Так, високий рівень сільськогосподарського використання земель призвів до порушення екологічно збалансованого співвідношення між сільськогосподарськими угіддями, лісами та водоймами. Це негативно впливає на стійкість агроландшафтів і зумовлює значне антропогенне навантаження на довкілля в цілому.
Недотримання правил водоохоронного режиму, незаконне розорювання схилів, балок та луків, розорення колишніх сіножатей в заплавах річок, розміщення у річковій долині чи у прилеглих ярах сміттєзвалищ приводить до забруднення річок.
До того ж, за інформацією Державної екологічної інспекції в області, у сільських, селищних та міських радах відсутня проектна документація щодо встановлення меж прибережних захисних смуг поверхневих водних об’єктів.
— У кожній громаді має бути розуміння важливості даного питання. Тільки тоді зможемо уникнути розорювання земель водоохоронних зон та прибережних захисних смуг. Будь-яка діяльність на таких територіях повинна бути законодавчо врегульована. Щоб об’єктивно оцінити ситуацію, потрібно дослідити стан відповідних зон. Важливою є і роз’яснювальна робота на місцях, — зазначив Олександр Савченко.
Не без проблемних моментів і сфера спеціального водокористування. Так, минулого року 22 підприємства-водокористувача Чернігівської області здійснювали забір води без наявності дозволу на спеціальне водокористування. Крім того, суб’єкти, які здійснюють спеціальне водокористування, не дотримуються вказаних вимог у дозволах. Зокрема, перевищують нормативи гранично допустимого скиду забруднюючих речовин зі стічними водами. Минулого року зафіксовано 12 таких підприємств-порушників. Загалом торік Держекоінспекція області провела більше 400 перевірок на предмет дотримання суб’єктами господарювання вимог водного законодавства.
Профільні фахівці зазначають, що дозвіл на спеціальне водокористування оформляється тільки на забір води із заявлених суб’єктом об’єктів. Невраховані водогосподарські споруди залишаються поза контролем та створюють умови до появи безгосподарських артезіанських свердловин.
Комісія також обговорила паспортизацію та оренду водних об’єктів.
За результатами засідання усі дотичні структури та органи місцевого самоврядування отримають відповідні рекомендації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.