Дев’ять приймально-діагностичних відділень в лікарнях Чернігівщини переобладнають за сучасними вимогами
Розпорядженням Кабінету Міністрів України на Чернігівщині визначено дев’ять опорних лікарень: обласна лікарня, міська лікарня № 2 у Чернігові, міські лікарні у Ніжині та Прилуках, районні — у Бахмачі, Бобровиці, Козельці, Новгороді-Сіверському, та Корюківці.
Про це під час брифінгу в облдержадміністрації поінформував начальник Управління охорони здоров’я ОДА Петро Гармаш.
Одним з етапів формування якісного медичного простору є облаштування у цих закладах медицини сучасних приймально-діагностичних відділень. Тільки на їх ремонт з державного бюджету має бути виділено 63 мільйони гривень. По сім — на кожне. Якщо цих коштів виявиться замало, допомогу нададуть з місцевих бюджетів.
Міністерство охорони здоров’я визначило чіткі терміни підготовки проєктно-кошторисної документації, укладання договорів та безпосередньо реконструкції приймально-діагностичних відділень і вимагає їх суворого дотримання.
Передбачається, що восени в оновлених відділеннях вже прийматимуть пацієнтів і здійснюватимуть діагностику на новому сучасному обладнанні. Заплановано, що опорні лікарні Чернігівщини отримають три ангіографи, два апарати магнітно-резонансної томографії, п’ять — комп’ютерної, а також менш вартісне цифрове рентген-обладнання, апарати для штучної вентиляції легень та інше.
За словами начальника обласного Управління охорони здоров’я, влада на місцях готова долучитися до удосконалення системи медичних послуг Чернігівщини. Адже від цього залежить якість життя населення регіону. Готові і прийняти лікарів, яких так не вистачає в області. В районах та ОТГ діють програми стимулювання лікарів, за якими фахівцям виплачується матеріальна допомога (так звані «підйомні», які подекуди становлять кількадесят тисяч гривень), виділяється житло або виплачується компенсація за його винайм тощо. Найбільше цією проблемою переймаються у Корюківському, Новгород-Сіверському, Семенівському, Менському, Куликівському районах. У Ніжині, де ще тільки очікують встановлення ангіографічного обладнання, вже знайшли столичних фахівців, готових працювати на ньому.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Про ефективну комунікацію у сфері ветеранської політики – на нараді в ОВА 14:31
Як надалі збільшити на рівні області ефективність міжвідомчої взаємодії у сфері ветеранської політики – обговорювали на нараді, яку провів заступник голови Чернігівської ОДА Іван Ващенко.
Старт роботи над Стратегією розвитку Чернігівської громади: аналітика та опитування мешканців 14:16
Перше засідання робочої групи з розроблення проєкту Стратегії розвитку Чернігівської міської територіальної громади на період до 2027 року (з перспективою до 2034 року) та Плану заходів з її реалізації на 2026–2027 роки під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка відбулося 26 лютого.
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт 14:13
І знову сцена Чернігівського обласного філармонійного центру належала Моцарту! Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) продовжує реалізацію мистецького проєкту “Симфонія тривалістю в життя”, який передбачає виконання всіх симфоній великого австрійського композитора у хронологічній послідовності.
Чернігівські важкоатлети вибороли медалі на Кубку України 10:20
У Луцьку з 23 до 28 лютого відбувається Кубок України з важкої атлетики, де чернігівські важкоатлети вдало виступили та здобули нагороди різного гатунку:
На Чернігівщині засуджено двох військовослужбовців за порушення правил поводження із боєприпасами, внаслідок чого травмовано чотирьох малолітніх дітей 10:19
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону двох військовослужбовців визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 414 КК України (порушення правил поводження із боєприпасами, що заподіяло тілесні ушкодження кільком особам).