Гендерну перспективу розвитку Чернігова обговорили у міській раді
Напередодні Міжнародного жіночого дня на "круглому столі" обговорили гендерну перспективу розвитку Чернігова. Зустріч проходила 4 березня, в Чернігівській міській раді під головуванням секретаря міської ради Наталії Хольченкової.

Участь взяли представники структурних підрозділів міської ради та актив жіночих громадських організацій міста.
Учасники зібрання обговорили стан впровадження гендерної політики на державному та місцевому рівнях в умовах нового законодавства. Зокрема, про працю, медіа, протидію домашньому насильству тощо. Мова йшла про всі нововведення, які стосуються гендерних аспектів, а також шляхи їх впровадження на практиці саме у нашому місті.
- Безперечно, забезпечення рівних прав та можливостей жінок та чоловіків – запорука сталого розвитку як держави, так і суспільства вцілому. Гендерна рівність – це рівні можливості економічні, політичні, соціальні, професійні. Сьогодні ми зібралися поки що у вузькому колі, саме спеціалістів з даних питань, але надалі Чернігівська міська рада проводитиме більш широкі заходи для інформування громадського загалу щодо можливостей реалізації потенціалу жінок у різних сферах життя, - сказала Наталія Хольченкова, звертаючись до усіх присутніх на початку зустрічі.
З вітальним словом до присутніх звернувся і керівник Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля. Він зауважив, що наразі дуже важко порівняти, хто більше має пріоритетів - жінки чи чоловіки. Оскільки з жінкою завжди асоціюється відповідальність, надійність, зараз багато жінок на керівних посадах і вони демонструють найкращі приклади своєї праці.
Наталія Хольченкова коротко розповіла про нові Закони України, які були нещодавно прийняті і мають велике значення для гендерної політики. Зокрема, у новому виборчому кодексі передбачено 40%-у квоту для представників однієї статі у виборчому списку, що відкриває можливості для жінок реалізувати свій потенціал у політиці. Крім того, дуже важливим є новий закон про запобігання та протидію домашньому насильству, оскільки тепер передбачена кримінальна відповідальність за такі дії.
Про статистичні дані щодо кількості жінок та чоловіків, демографію, укладання шлюбів та ін. розповіла голова Новозаводської у м.Чернігові ради, заступник голови Правління ГО «Спілка жінок Чернігова» Тетяна Кузнецова-Молодчая. За її словами, у Чернігові мешкає більше жінок (54,2%), ніж чоловіків. До шлюбу середньостатистична чернігівка вступає у віці 25 років, а чернігівець - у 33 роки. Серед наймолодших наречених міста зустрічались 16-річні дівчата, а найстарша наречена 2019 року мала вік 73 роки, чоловік – 76 років. Чернігівські дівчата віддають перевагу українцям, проте укладаються шлюби і з громадянами інших держав, зокрема, Ізраїлю, Німеччини, США, Туреччини. Середній вік породіль складає 29 років, наймолодшою мамою 2019 року стала 15-річна, а найстаршою – 48-річна жінка.
Крім того, за її словами, 30% підприємств та організацій на Чернігівщині очолюють жінки.
Учасники зустрічі також говорили про права жінок у новому проєкті Закону України «Про працю», соціальну роботу щодо профілактики домашнього насильства, роль громадських організацій у підтримці гендерної перспективи міста, соціальний аспект допомоги жінкам міста, а також про важливість взаємодії батьків і школи у гендерній освіті дітей.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.