Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 4 червня, 21:51:01

У Чернігові пройшов семінар для підприємців щодо законодавчих змін у сфері ринкового нагляду

02.03.2020   12:41Агенцiя

«Взаємодія суб’єктів господарювання з органами ринкового нагляду та необхідність дотримання вимог законодавства України про ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» - семінар під такою назвою організували для чернігівських підприємців фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області.

Керівник відомства Юрій Павлішен, звертаючись до учасників навчання (а їх в актовій залі Управління захисту споживачів зібралось понад півсотні), пояснив причину зібрання необхідністю ознайомити представників малого і середнього бізнесу з новаціями Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», котрі почнуть діяти вже з 26 березня 2020. За словами начальника Головного управління, найперше зміни покликані зменшити тиск на бізнес з боку органів ринкового нагляду,  а водночас у законодавстві прописані більш жорсткі вимоги до продукції, що вводиться в обіг  у торговельній мережі, а відтак – і до її розповсюджувачів.

На необхідності співпраці підприємницького загалу зі спеціалістами Держпродспоживслужби наголосив заступник начальника Головного управління Сергій Чаплієв.

Заступник начальника Управління захисту споживачів Олександр Зенов у своєму виступі акцентував  увагу  підприємців на плануванні діяльності щодо здійснення ринкового нагляду та порядку проведення перевірок характеристик продукції, а також розповів про розробку проектів секторальних планів, їх затвердження та оприлюднення і більш докладно пояснив характер змін до законодавства України, зокрема стосовно місць і термінів проведення планових та позапланових перевірок та їх можливих наслідків.

Про визначені технічними регламентами  вимоги щодо нехарчової продукції та її обіг на ринку України учасникам семінару розповіла головний спеціаліст відділу ринкового та  метрологічного нагляду Євгенія Лущай. З-поміж іншого, вона ознайомила присутніх з визначенням таких понять, як технічні регламенти, оцінка, декларація і знак відповідності. Фахівець також більш докладно зупинилась на технічних регламентах безпечності іграшок, мийних засобів, радіообладнання та розповіла про спільні вимоги щодо маркування продукції.

А заступник начальника відділу правового забезпечення Головного управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області Марина Моцар  під час навчань розповіла про нововведення щодо санкцій, які можуть бути застосовані до суб’єктів господарювання, що порушуватимуть вимоги Закону «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».

Семінар пройшов у формі діалогу, тож, крім роз’яснень, підприємці також отримали від фахівців Держпродспоживслужби кваліфіковані відповіді на свої численні запитання.

Останні новини Чернігівщини

В області підтверджено 250 випадків коронавірусної інфекції

В області підтверджено 250 випадків коронавірусної інфекції 15:28

4 червня по Чернігову та області виявлено 36 нових випадків інфікування Covid-19.

Кабінет Міністрів опублікував постанову про послаблення карантинних заходів в Україні з 5 червня

Кабінет Міністрів опублікував постанову про послаблення карантинних заходів в Україні з 5 червня 14:43

Відповідна постанова № 435 від 3 червня опублікована на Урядовому порталі.

"Прилуки в часі" 12:36

Прилуки – одне з найдревніших міст України, що розкинулося на мальовничих берегах тихоплинної річки Удай. Воно має багату, славну, героїчну та водночас трагічну історію. Цьогоріч місту виповнюється 935 років.

Ніжин: садочки відновлюють свою роботу з 9 червня

Ніжин: садочки відновлюють свою роботу з 9 червня 12:14

3 червня відбулось позачергове засідання міської комісії з питань техногенно – екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням міського голови Анатолія Лінника.

Громадська рада при Чернігівській ОДА провела засідання президії

Громадська рада при Чернігівській ОДА провела засідання президії 12:06

Обговорити питання порядку денного чергового засідання Громадської ради при Чернігівській ОДА та інші важливі питання 3 червня зібралися члени президії.