Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 16 липня, 02:43:15

Нові правила ліцензування зберігання пального: що потрібно знати суб`єктам господарювання

29.02.2020   10:45Агенцiя

Починаючи з 2019 року, законодавство у сфері ліцензування обігу нафтопродуктів зазнало суттєвих змін. Для більш детального обговорення та роз`яснень нововведень, 28 лютого в Чернігівській ОДА відбулась оперативна нарада під головуванням заступника голови Чернігівської ОДА Олександра Савченка. Учасники заходу – представники профільних структурних підрозділів ОДА, фіскальних органів та суб`єкти господарювання.

– Дотепер не всі суб`єкти господарювання як аграрного, так і промислового сектору володіють достовірною інформацією щодо змін у процедурі та умовах отримання ліцензії на право зберігання пального. Ми зібрали цю нараду, щоб з`ясувати всі питання, які вас турбують. Надамо вам фахову консультацію, аби в подальшому на ваших підприємствах не виникало проблем із законом щодо зберігання та обігу нафтопродуктів, – зазначив Олександр Савченко.

Нова редакція Закону України, яким регулюється ліцензування підакцизних товарів, вступила в дію 1 липня 2019 року. До 1 квітня цього року відтерміновано застосування штрафних санкцій. Разом з тим, на сьогодні існує відповідальність за ст. 163 Кодексу про адмінпорушення.

Норми, які набули чинності з нового року, дають можливість отримання спрощеної ліцензії на зберігання пального. За словами начальника відділу головного Управління ДПС у Чернігівській області Юрія Романченка, для спрощеного ліцензування потрібно виконати чотири умови: вказати, що пальне використовується для власних потреб, зазначити адресу, де буде зберігатися паливо, загальний об`єм резервуарів у літрах і внести оплату.

– Вартість однієї ліцензії складає 780 гривень. Кошти сплачуються до відповідного місцевого бюджету. Важливо, що за кожною адресою має бути окрема ліцензія. У разі розташування цистерни за незакріпленою адресою потрібно робити прив`язку до кілометру дороги, населеного пункту та номеру траси. Координати і кадастрові номери не дозволяються, – поінформував Юрій Романченко .

Нормами Податкового кодексу встановлено обмеження щодо ємностей та отримання палива протягом календарного року. У разі перевищення обсягу 200 кубометрів або отримання впродовж календарного року більше 1 мільйона літрів (без урахування пального, придбаного на заправках), підприємство підлягає реєстрації як платник акцизного податку. Окрім того, акцизній реєстрації підлягають склади, а всі резервуари мають бути облаштовані витратомірами, лічильниками та рівномірами лічильників.

Варто зауважити, при зберіганні пального в автопричепі або цистерні ліцензія не потрібна. Це відноситься до транспортних засобів, що підлягають державній реєстрації.

Від отримання ліцензії звільняються лише суб`єкти господарювання, які повністю фінансуються з державного та/або місцевого бюджету, підприємства держрезерву та площадки «Нафтогазовидобування» для власних потреб.

Заяву на отримання ліцензії можна направити через особистий кабінет, на електронну скриньку або поштою. До речі, ліцензування не передбачає фактичного отримання документу на руки. Головне, щоб ліцензія була зафіксована в Єдиному державному реєстрі.

Більш детальна інформація розміщена на сайті ДПС в Чернігівській області в розділі «Новини». Телефони для консультацій: (0462) 695-943 або (0462) 695-940.

Довідково: З 1 січня 2020 року будь-яка речовина, яку заправляють у бак, вважається пальним. Винятком є лише стиснений природний газ – метан.

З 1 квітня 2020 року за зберігання пального без ліцензії або третім особам передбачено штрафні санкції у розмірі 500 тисяч гривень. За порушення умов реєстрації акцизних складів – штраф 1 мільйон гривень.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини