Провалля тиру на Валу стало темою депутатського запиту
Питання щодо підземного тиру, провалений дах якого всі відвідувачі чернігівського Валу бачать біля дитячої спортшколи (КНП «Центр спортивної боротьби», вул. Музейна, 4-б), було поставлене на засіданні сесії Чернігівської міської ради 27 лютого.

Такий депутатський запит вніс Андрій Дериземля, який є депутатом міської ради і керівником міського управління у справах сім'ї, молоді та спорту. Він зауважив, що цей підземний тир є приватною власністю. Однак знаходиться у занедбаному аварійному стані, багато років не використовується за призначенням і власник не переймається його утриманням. Наразі покрівля тиру обвалилася і біля входу до дитячого спортивного об’єкту – провалля.Там травмуються діти, а крім того, від сусідства з відкритою ямою руйнується міське спортивне приміщення.
- Враховуючи також, що це туристично приваблива «мекка» нашого міста, де проходить багато туристів, а для спортсменів там проводяться різноманітні змагання, то у мене прохання відреагувати на це, - додав Андрій Дериземля.
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко доручив юридичному відділу міської ради, КП «Муніципальна варта» за участі заступника міського голови Олександра Атрощенка та секретаря міської ради Наталії Хольченкової, а також власника тиру знайти можливий шлях вирішення цього питання.
- Я так розумію, що власник тримається тільки за землю, оскільки майна там вже фактично немає. Будувати там щось, тобто фізично скористатися цим майном у реальному часі та просторі в такому історично важливому місці не можна. Хіба що він там може відновити тир, але якщо порахувати окупність за альтернативними тирами, то це невигідно. На мій погляд, єдиний можливий варіант - щоб міська рада викупила це майно. Я би зводив потихеньку до того, щоб він починав над цим думати, - прокоментував міський голова.
За словами Андрія Дериземлі, така пропозиція вже навіть надходила від власника. Владислав Атрошенко резюмував, що потрібно провести зустріч, почути один одного і якщо є правові механізми і буде згода сторін - то й рухатися в цьому напрямку. Разом з тим, з точки зору подальшого розвитку це непрацюючі гроші, місто теж тоді зможе тільки впорядкувати цю територію, уточнив він.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.