У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами
25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

У засіданні взяли участь Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба, Перший заступник Голови Державної прикордонної служби України Володимир Нікіфоренко, начальник Чернігівського прикордонного загону Олександр Чорний, перший заступник Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України В’ячеслав Шамко, перший заступник Голови Національної поліції України – начальник кримінальної поліції Євген Коваль та інші представники міністерств і відомств. Також на засіданні були присутні представники Консультативної Місії ЄС EUAM, Представництва ЄС в Україні, Міжнародного центру розвитку міграційної політики та Європейської агенції прикордонної та берегової охорони Frontex.
У «Нових Яриловичах» презентували методи роботи за удосконаленими процедурами прикордонно-митного оформлення. Вони передбачають автоматичний обмін інформацією між прикордонниками і митниками, використання планшетів, сканерів, дронів, відеофіксації автомобільних номерів тощо.
«Раніше громадяни, перетинаючи кордон, повинні були приходити дві окремі перевірки: у прикордонника та митника. Новації забезпечують принцип «єдиного вікна». Бази прикордонників і митників об’єднані. Це зручно, швидко, комфортно», - зауважив Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба.
Учасники наради обговорили шляхи удосконалення роботи пунктів пропуску, питання протидії правопорушенням на державному кордоні з використанням малих літальних апаратів, проблемні аспекти та шляхи їх вирішення.
Експеримент з удосконалення технологічних процедур прикордонно-митного оформлення у «Нових Яриловичах» проводиться задля впровадження сучасних технологій контролю, набуття кращих практик та досвіду країн Європейського співтовариства. Суть експерименту полягає у комфортному та швидкому проходженні громадянами прикордонного та митного контролю без виходу водія та пасажирів з транспортних засобів.
Наприклад, до запровадження експерименту запуск автомобілів у пункт пропуску здійснювався щільним безперервним потоком, від в’їзного шлагбауму до лінії паспортного контролю. При цьому під час оформлення в пункті пропуску знаходилось до 20 транспортних засобів на кожній із смуг руху.
«Особливістю цього пункту пропуску – є реалізація у ньому пілотного проекту з оптимізації контрольних процедур для створення комфортних умов подорожуючим. Цей проект вже довів свою ефективність і Держприкордонслужба планує поширити його на інші пункти пропуску. Загалом на державному кордоні функціонують 230 пунктів пропуску та пунктів контролю. З них 100 – для автомобільного сполучення», - зазначив Перший заступник Голови Держприкордонслужби Володимир Нікіфоренко.
«Основна мета технології досягнута», - продовжував Володимир Нікіфоренко, - «Вдалося спростити порядок оформлення та створити комфортні умови перетинання кордону для подорожуючих. Завдяки автоматичному обміну інформацією між прикордонниками і митниками у багатьох пунктах пропуску змінено черговість оформлення на виїзд з України (спочатку прикордонники, потім митники). Це прискорило процедуру оформлення пасажирів, особливо на автобусних напрямках. Немає потреби двічі вносити до бази дані на кожного пасажира автобуса».
За словами Дмитра Кулеби, цей пункт пропуску демонструє, яким має бути інтегроване управління кордоном: «Сучасні технології прикордонного та митного контролю втілюють найкращі практики та досвід країн Європейського Союзу».
Також, начальник штабу – перший заступник Командувача Повітряних Сил Збройних Сил України В’ячеслав Шамко поінформував про спроможності Повітряних Сил з протидії правопорушенням на державному кордоні з використанням малих літальних апаратів.
Крім того, під час заходу прикордонники презентували присутнім безпілотні літальні апарати, котрі знаходяться на озброєнні підрозділів Служби.
Зазначимо, що ці комплекси використовуються спеціалістами, які пройшли відповідний курс підготовки та допущені до їх експлуатації. Підрозділи повітряної розвідки в охороні державного кордону використовують безпілотні авіаційні комплекси літакового та мультикоптерного типу.
Віцепрем’єр-міністр подякував прикордонникам за організацію виїзного засідання в «Нових Яриловичах», пункті пропуску, який демонструє, яким має бути інтегроване управління кордонами. Дмитро Кулеба нагадав, що інтегроване управління кордонами є важливою складовою європейської інтеграції нашої держави. Віцепрем’єр зауважив, що до частини державного кордону з державою-агресором буде окреме ставлення і особливий режим контролю.
За результатами обговорення, міжвідомча робоча група ухвалила план дій на 2020 рік.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.