Вшанування пам’яті Героїв Дебальцевого
Цими днями виповнюється п’ята річниця жорстоких боїв на Дебальцевському плацдармі.

Cаме зранку 18 лютого 2020 року збройні формування Російської Федерації атакували позиції підрозділів Об’єднаних сил поблизу населених пунктів Новотошківське, Оріхове, Кримське, Хутір Вільний на Луганщині.
Чи це не явна спроба російського агресора взяти реванш за Дебальцеве-2015 і вирішити поточні політичні проблеми?
Наші герої дали адекватну відповідь окупантам.
У такій напруженій атмосфері військово-політичного протистояння України з російським агресором у Комунальній установі «Обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради відбулася лекція-зустріч учасників бойових дій на сході нашої держави, представників Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка і Сергія Горобця зі студентами Чернігівського ліцею побутового обслуговування.
Присутні були поінформовані про хід боїв від 21 січня до 18 лютого 2015 року біля Дебальцевого, виведення українських військ, значні втрати з обох сторін. Учасники заходу також проаналізували значення тих боїв для подальшого розвитку подій.
13-й окремий мотопіхотний батальйон, який був створений у 2014 році як добровольчий 13-й батальйон територіальної оборони «ЧЕРНІГІВ-1» з жителів Чернігівської області у відповідь на російську агресію, у повному складі брав участь у захисті Дебальцевського плацдарму у січні-лютому 2015 року.
Лише за три дні боїв на початку лютого було знищено до 25 танків і до 300 осіб із ворожої сторони.
Після наказу командування солдати батальйону 18 лютого 2015 року відійшли з плацдарму в Артемівськ.
Європа мовчала. Лише 14 лютого 2015 року канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд під час телефонної розмови з Петром Порошенком «висловили занепокоєння ситуацією навколо Дебальцевого і домовились уважно стежити за розвитком ситуації».
Цього ж дня Посол США в Україні Джеффрі Пайєтт зробив заяву, що під Дебальцевим розміщені російські танки та артилерія, і навів супутникові знімки розгорнутих артилерійських систем під селищами Ломуватка та Молодий Шахтар як докази цього твердження. «Сепаратисти тепер мають більше бойової сили, більше танків, бронетранспортерів, важкої артилерії і ракетних систем, ніж деякі країни НАТО і Європи», – заявив він.
Ось чому у березні 2015 року колишній командувач військами НАТО в Європі Веслі Кларк дуже високо оцінив дії української армії в нинішній війні на Донбасі, а операцію біля Дебальцевого з точки зору стратегії вважав успішною і такою, що увійде в підручники сучасної військової справи.
Про все це з хвилюванням слухали присутні у залі Обласного молодіжного центру юнаки.
Останні новини Чернігівщини
Ніжинські поліцейські затримали підозрювану, яка ножем завдала тяжких тілесних ушкоджень своєму співмешканцю 10:51
У Ніжині поліцейські затримали жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, тяжко поранила ножем свого співмешканця.
На Чернігівщині внаслідок російської атаки поранено жінку та неповнолітню дівчину: поліція документує наслідки 10:50
Сьогодні, 1 вересня, росіяни атакували безпілотниками м. Городню Чернігівського району. Внаслідок ворожих ударів зазнали поранень двоє місцевих мешканок - 50-річна жінка та 14-річна дівчина.

В Україні створюють протезні мікроклініки для реабілітації після ампутацій 10:48
В Україні реалізується проєкт зі зміцнення системи охорони здоров’я у сфері реабілітації після ампутацій.
Чернігівські тхеквондисти вибороли сім медалей на чемпіонатах України у Львові 10:46
З 21 до 23 серпня у Львові відбулися масштабні всеукраїнські змагання з тхеквондо ВТФ: Чемпіонат України серед юніорів та Чемпіонат України серед ДЮСШ, СДЮШОР, УФК та спортивних клубів у розділах керугі та пумсе.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:45
Протягом минулої доби зареєстровано 15 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 14 пожеж.