Скільки на Чернігівщині користувачі витратили води
За даними звітності форми № 2ТП-водгосп у 2019 році населення та галузі економіки Чернігівщини отримували достатню кількістю як питної, так і технічної води.
Державним обліком водокористування в межах території Чернігівської області охоплено 727 підприємств-водокористувачів. З них 19 водокористувачів в суббасейні верхнього Дніпра, 157 – в суббасейні середнього Дніпра, 551 – в суббасейні річки Десна.
Забезпечення питних і господарсько-побутових потреб населення, більшості промислових та сільськогосподарських підприємств здійснювалось переважно за рахунок забору води питної якості з підземних водоносних горизонтів у порядку спеціального водопостачання.
Найбільшим користувачем підземних вод на території області залишається Комунальне підприємство «Чернігівводоканал» (м. Чернігів), питне та господарсько-побутове водопостачання якого базується на заборі підземних вод. У порівнянні з 2018 роком забір питної води залишився на одному рівні (близько 17 млн.м3).
Стосовно поверхневих вод, то найбільший забір з річки Десна здійснювався Комунальним енергетичним підрозділом «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ «Фірми «ТехНова». Відносно 2018 року ці обсяги зменшились на 44%. Причина – зміна режиму роботи підприємства.
Загальний обсяг забору води для всіх цих потреб склав 102 млн.м3, у тому числі підземної – 44 млн.м3, поверхневої – 58 млн.м3. У порівнянні з попереднім роком забір підземної води зменшився на 0,1 млн. м3, поверхневої – зменшився на 27 млн. м3.
Останні новини Чернігівщини
Медіабаза Чернігів зібрала місцевих медійників на День журналіста 14:57
6 червня, у День журналіста, регіональний хаб Інституту масової інформації «Медіабаза Чернігів» організував зустріч для представників місцевих редакцій.
У шести лікарнях на Чернігівщині створили сучасні відділення амбулаторної реабілітації 14:32
У шести медичних закладах Чернігівської області з’явилися сучасні відділення амбулаторної реабілітації. Нові простори запрацювали у Городні, Козельці, Бобровиці, Куликівці, Бахмачі та Мені. Це дозволить жителям громад – як військовослужбовцям, так і цивільним чи ветеранам – отримувати якісні реабілітаційні послуги ближче до місця проживання.
Відкрито реєстрацію на відбіркові змагання «Ігри Ветеранів 2026» зі стрільби з луку, настільного тенісу та кросфіту 12:08
Міністерство у справах ветеранів України оголосило про початок реєстрації на відбірковий етап Всеукраїнських спортивних змагань «Ігри Ветеранів 2026». Учасники змагатимуться у стрільбі з луку, настільному тенісі та кросфіті.
Відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка 12:01
Сьогодні, 9 червня, відбулася загальноміська нарада під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка. Керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради були зібрані з метою обговорення нагальних робочих питань та координації подальшої діяльності.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:59
Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.