Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 травня, 21:41:12

Відбулась прес-конференція про новий тариф та окремий розподіл за газ

05.02.2020   14:18Агенцiя

4 лютого відбулась прес-конференція для ЗМІ про «Новий тариф та окремий розподіл за газ». Згідно з рішенням НКРЕКП, від січня 2020 року споживачі газу будуть по новому оплачувати доставку газу.

Держрегулятор вніс зміни до Типового договору на розподіл газу і Кодекс ГРМ, тепер доставка газу видалена з рахунків за газ. Тому всі споживачі отримають окремі рахунки: один за газ, другий - за його доставку. Таким чином споживачі газу зможуть побачити кому і за які послуги вони оплачують кошти.

«Структура тарифу на розподіл природного газу не змінюється і не буде змінюватися. Ця послуга є комплексною, яка включає в себе - постійну підтримку необхідного тиску в газових мережах, встановлення лічильників їх контроль та періодична повірка. Це поточні та аварійні ремонти газопроводів, модернізація мереж, які включені в інвестиційну програму. І звичайно ж робота аварійно-диспетчерської служби, 24 години 7 днів на тиждень. Саме це гарантує споживачам безперебійне та безаварійне газопостачання», - зазначила голова правління АТ «Чернігівгаз» Алла Ярова.

Вартість доставки газу розраховується індивідуально для кожного клієнта і залежить від використаного ним обсягу газу в минулому газовому році. Газовий рік – це проміжок часу з 1 жовтня по 30 вересня.

«Обсяг використаного газу за цей період буде рівними частинами розділений на 12 частин і буде щомісячна плата множитися на тариф за доставку природного газу, який на сьогоднішній день складає 1 грн 7 коп. з ПДВ. Так отримуємо вартість доставки на місяць», - повідомив комерційний директор АТ «Чернігівгаз» Сергій Савченко.

Щомісячний платіж за доставку газу буде однаковим та незмінним впродовж року. Відповідно до умов Типового договору на розподіл газу, вартість послуг з доставки газу побутовий споживач повинен сплачувати до 20 числа місяця, в якому надаються послуги. Споживачі можуть сплатити за доставку одним платежем — наперед за два місяці або півроку. Таким чином вони зменшать свої витрати на комісію при проведенні платежів. Рахунки для оплати послуг розподілу природного газу споживачі будуть отримувати поштою. Є також можливість завантажити та оплатити рахунок онлайн - в Особистому кабінеті на сайті 104.ua.

Переваги рівномірних платежів впродовж року, в першу чергу відчують споживачі які використовують природній газ для автономного опалення будинку. Взимку, коли споживачі значно збільшують використання газу, платіж за доставку газу залишиться незмінним. Тому в холодну пору року фінансове навантаження при сплаті за газ зменшується.

Від обсягів споживання залежить плата споживача за доставку в наступному році. Якщо в продовж газового року споживач зменшить споживання газу, то в наступному році за доставку буде платити менше.

Нові клієнти, а також ті споживачі, які у попередній газовий рік не споживали газ, отримають рахунки, виходячи із планових об’ємів групи споживання, до якої вони відносяться.

АТ "Чернігівгаз"

Останні новини Чернігівщини

Завершився тиждень дистанційного навчання з представниками  служб у справах дітей Чернігівської області

Завершився тиждень дистанційного навчання з представниками служб у справах дітей Чернігівської області 17:53

З 19 по 25 травня тривало навчання за програмою «Основні напрями діяльності органів місцевої влади щодо захисту прав та законних інтересів дітей».