У Чернігові на фольклорному фестивалі започаткували власну Книгу рекордів
Суботнього вечора 11 січня на Красній площі Чернігова відбувся традиційний фольклорний фестиваль “Де коза ходить, там жито родить” і встановили перший рекорд для Книги рекордів Чернігова.

У фестивалі, який проводиться щорічно і вже став однією з візитівок Чернігова, цього року взяли участь, крім місцевих колективів, 5 етно-гуртів з Київщини: «Баламути», «Щука-Риба», «Кросна», юнацький гурт «Ясно-Красно» із села Ходосівка та студентській гурт «Придане». Дійство відбувалося не тільки на сцені, а й навколо неї: бажаючі могли взяти участь в обряді водіння кози та запальних народних танцях, рухи яких вивчали тут же всі разом.
Частиною фестивалю стало пригощання всіх охочих Сіверським борщем, 200 літрів якого зварили у гігантському казані прямо на площі. Поки борщ готувався, про справжні традиції приготування саме поліського, сіверського борщу присутнім розповідала відома дослідниця історії української кухні, авторка статей, книг і радіопередач на цю тему, засновниця проекту “Їжакультура” Олена Брайченко. Зокрема, з давнини на Чернігівщині була традиція використовувати в цій страві заквашений цукровий буряк, оскільки у зв'язку з роботою в нашому регіоні цукрвих заводів саме тут була традиція його вирощування.
Приготування й пригощання борщем у такому обсязі зафіксували як перший рекорд у Книзі рекордів Чернігова, яку віднині вестиме Управління культури та туризму Чернігівської міської ради. Сертифікат про встановлення рекорду вручили Олександру Шевченку — власнику і шеф-кухарю чернігівської кейтерінгової компанії “Банда вкуса”, яка приготувала страву і подарувала чернігівцям та гостям міста такі цікаві і смачні враження.
У майбутньому книгу збираються поповнювати й іншими рекордами, встановленими в нашому місті.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).