Звільнення території Чернігівської області від ХЗЗР
Станом на 13.09.2012 року проведені роботи по перезатаренню і вивезенню ХЗЗР на територіях Чернігівського, Куликівського, Бахмацького, Ріпкинського, Борзнянського, Ніжинського, Корюківського, Семенівського та Н-Сіверського районів області.
Звільнення території Чернігівської області від ХЗЗР
Загальна кількість ХЗЗР, запланованих до вивезення з території Чернігівської області, які пройшли тендерну процедуру, складає 341,830 т. На сьогодні вивезено, заявлену до фінансування згідно даних інвентаризації кількість, що склала 341,886 т.
В ході проведення вищезазначених робіт вдалося повністю звільнити від залишків безгосподарських ХЗЗР лише 7 районів: Чернігівський, Куликівський, Ріпкинський, Бахмацький, Ніжинський, Корюківський та Н-Сіверський, хоча планувалося очистити територію області в повному об’ємі.
При проведенні робіт по перезатаренню ХЗЗР практично у кожному районі було виявлено значні перебільшення заявлених кількостей відходів, визначених комісійно. Розбіжність пояснюється тим, що при проведенні у 2011-2012 роках спеціально створеними комісіями чергової інвентаризації непридатних до використання ХЗЗР, їх залишкові кількості визначались візуально з урахуванням застарілих облікових даних. Понадлімітна кількість безгосподарських ХЗЗР, виявлених в ході проведення робіт по перезатаренню, складає близько 300 т. У 2011 році було виділено та використано на утилізацію пестицидів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища близько 16 млн. грн., при цьому було вивезено 768,781 т ХЗЗР.
У 2012 році вивезення здійснювалось за рахунок коштів виділених Міністерством екології та природних ресурсів України з Державного бюджету охорони навколишнього природного середовища.
Для вирішення питання повного очищення території області, Хоменко В.М. – голова облдержадміністрації, висловив клопотання перед міністром екології Ставицьким Е.А. про виділення додаткових коштів для проведення робіт остаточного звільнення території області від залишків безгосподарських агрохімікатів.
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).