Цьогорічні громадські проєкти реалізовані в повному обсязі
У 2019 році фінансову підтримку з обласного бюджету в рамках Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» отримали шість громадських ініціатив.

Які ідеї вдалося втілити у життя — розповіли громадські активісти на засіданні конкурсної комісії Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА.
Наприклад, ГО «Спілка жінок Чернігівщини» здійснила ряд заходів для залучення жінок до прийняття рішень стосовно діяльності громад. Це проведення тренінгів «Роль та участь жінок у сталому розвитку громади, жіноче лідерство, його розвиток» в Кіптівській, Козелецькій та Михайло-Коцюбинській ОТГ, дискусійної панелі на тему «Механізми залучення жінок до прийняття рішень в ОТГ», організація семінару «Жінка — дієвий фактор розвитку місцевих громад». Також у громадах області проведене міні-дослідження (анкетування) з приводу розуміння у населення важливості гендерної рівності для розвитку територій.
Вивченням сфери використання першими об’єднаними громадами області коштів субвенції на розвиток інфраструктури за 2016-2018 роки, а також проведенням популяризації реформи з децентралізації влади і державної підтримки розвитку громад займалася ГО «Громадський центр «Час». У рамках реалізації проєкту 200 примірників відповідного аналітичного звіту розповсюджені у громадах Чернігівської області.
Представники громадської організації «Чернігів Європейський» реалізували одразу два проєкти. Ініціатива «Домашнє насильство: соціологічний аналіз явища в Чернігівській області» була присвячена вивченню та наданню оцінки ситуації гендерно-обумовленого домашнього насильства та діяльності органів влади, громадських організацій щодо його припинення і запобігання. Завдяки іншому проєкту — «Соціологічне дослідження громадської думки з актуальних соціально-політичних проблем Чернігівської області» — проведений кількісний та якісний аналіз оцінки громадської думки про стан суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації.
Ще два проєкти присвячені популяризації літератури і читання, підвищенню гуманітарної ролі книги. Так, Прилуцька міська організація професійної спілки працівників культури в рамках проєкту «Поетична платформа «Світ жіночими очима» презентувала книгу місцевої поетеси Ніни Заболотної «Десь за дощами…». Натомість громадська організація «Центр «Апельсин» спільно з ніжинською літераторкою Тетяною Винник провела фестиваль «Літературні родинні читання «Словограй».
За підсумками проведеної роботи у 2019 році конкурсна комісія погодила звіти інститутів громадянського суспільства та затвердила підсумкові висновки. інформує Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.