У чотирьох лікарнях Чернігівщини встановили новітні системи молекулярно-генетичної діагностики туберкульозу
На сьогодні стратегія розвитку фтизіатричної служби передбачає впровадження підходу, орієнтованого на потреби пацієнта та забезпечення інтегрованих послуг. У більшості випадків це довготривале амбулаторне лікування, втримати на якому пацієнта дуже важко, зазначають профільні фахівці. Ще складніше ефективно завершити це лікування.

На весь процес впливає низка об’єктивних факторів, одними з яких є рання діагностика, контроль за прийомом препаратів, соціально-психологічний супровід та інше. Тому зменшення в області захворюваності на туберкульоз майже на 24% (порівняно з 2018 роком) медики вважають наслідком недовиявлення.
Про ці та інші проблеми, а також досягнення у боротьбі з епідеміями туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу говорили вчора, 27 грудня, учасники засідання профільної обласної ради.
За словами меддиректора Чернігівського обласного медичного центру соціально-значущих та небезпечних хвороб Жанни Карпенко, найпоширеніша модель амбулаторного лікування на Чернігівщині - медико-соціальний супровід від благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА». Його суть полягає у постійному контролі за прийомом ліків, змінами фізичного та психологічного стану хворого. Упродовж 11 місяців таким чином лікувалися більше пів сотні пацієнтів.
Попри те, що дуже часто важко знайти фахівця, який би доставляв ліки у віддалені населені пункти та контролював прийом препаратів, ситуація змінюється на краще, переконана голова правління благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко. Адже хворі вже починають розуміти, що лікування — це затяжний процес, і переривати його аж ніяк не можна. Крім того, поступово поглиблюється співпраця із сімейними лікарями.
В області також працюють ДОТ-кабінети, практикують лікування за скап-зв’язком.
Варто зазначити, що у жовтні в чотирьох лікарнях інтенсивного лікування - Чернігівській міській № 2, Прилуцькій та Ніжинській ЦМЛ, Корюківській ЦРЛ - за кошти глобального фонду встановлені системи Gene Xpert, які дозволяють зробити якісну молекулярно-генетичну діагностику туберкульозу.
Обласна рада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу констатувала інші позитивні зрушення у боротьбі з цими хворобами, напрацювала та узгодила перелік подальших дій, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.