Лікарням Чернігова дозволили укладати договори з Національною службою здоров’я України
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 20 грудня надав закладам охорони здоров’я міста дозвіл на укладення з Національною службою здоров’я України договорів, вартість яких перевищує 2,5 млн грн.

Мова йде про договори на медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Рішення виконкому стосуються чернігівських дитячих поліклінік №1 і 2 та лікарень № 1,2,3,4, які реорганізовані в комунальні неприбуткові підприємства.
Начальник управління охорони здоров’я міської ради Владислав Кухар пояснив, що метою укладення таких договорів з Національною службою здоров’я України є створення ефективного механізму фінансування надання первинної та вторинної медичної допомоги за рахунок бюджетних коштів.
У разі неукладення таких договорів з НСЗ України фінансування закладу буде покладено на місцевий бюджет.
Раніше, звітуючи про рік роботи, Владислав Кухар зазначав, що медична галузь нашого міста успішно пройшла етап трансформації первинної медичної допомоги. На сьогодні виконані усі необхідні пункти задля того, щоб галузь могла повноцінно працювати у період реформи. Міською владою ухвалені всі рішення необхідні для адміністративної та господарської автономії закладів. Виділені кошти на комп’ютеризацію та обладнання. Також міським бюджетом фінансується міська програма «Здоров’я чернігівців». Усі медичні заклади міста підключені до загальної електронної системи «Охорона здоров’я». Декларації з сімейним лікарем підписали понад 237 тисяч або 86% містян.
Наразі ж продовжується робота щодо трансформації вторинної медичної допомоги, передумовою якої є електронізація системи. Це стосується вузьких фахівців міських поліклінік та стаціонарів. Початок змін у наданні вторинної медичної допомоги розпочнеться з 1 квітня наступного року, повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
У коледжі й профтехи області почала надходити комп’ютерна техніка від Латвії 12:37
Традиційно передачу обладнання забезпечили представники асоціації «Brunotava», що є надійним та постійним партнером Чернігівщини другий рік поспіль.

Аудит бюджету Ріпкинської селищної територіальної громади: потенціал для підвищення спроможності громади 12:17
В Управлінні Північного офісу Держаудитслужби у Чернігівській області проведено чергову робочу зустріч з керівництвом Ріпкинської селищної територіальної громади щодо обговорення результатів державного фінансового аудиту бюджету цієї громади. Дослідженням охоплено період з 01.01.2021 по 31.12.2024.

«Армія відновлення» на Чернігівщині: з початку року видано майже 6 тисяч направлень на суспільно корисні роботи 12:15
До таких робіт залучають безробітних, яким не вдалося знайти роботу за фахом, а також внутрішніх переселенців. На оплату їхньої праці з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття спрямовано понад 42 млн грн.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення та 5 пожеж.
На Конгресових слуханнях Чернігівщина поділилася досвідом просторового планування в громадах 12:12
Представники Чернігівщини онлайн доєдналися до Конгресових слухань. Цього разу мова йшла про просторове планування в територіальних громадах. Це ключовий інструмент управління розвитком територій громад.