Обговорили доступність закладів для маломобільних жителів області
Про роботу у цьому напрямі говорили учасники засідання обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп до об’єктів соціально-транспортної інфраструктури.

Зрушення у забезпеченні безбар’єрності для населення дійсно є, зазначив начальник Управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Олександр Дмитрюк.
Варто згадати, що з 1 квітня цього року вступили в дію нові ДБН «Інклюзивність будівель і споруд». Вони чітко регламентують обов’язковість влаштування пандусів. Прописані вимоги, умови, параметри та технічні характеристики щодо їх встановлення, а також наведені конкретні наочні приклади.
Звичайно, існуючі проблеми швидко вирішити дуже складно. До того ж, має бути ефективна співпраця всіх дотичних структур та розуміння важливості цього питання на кожному рівні. Крім того, на переконання Олександра Дмитрюка, потрібно змінювати підхід до роботи самих комітетів забезпечення доступності: не тільки дискутувати, а шукати практичні шляхи вирішення нагальних питань з подальшим контролем за їх виконанням.
Зі свого боку, громадські активісти не бачать перепон для конструктивної роботи. Серед озвучених сьогодні пропозицій — залучати громадські організації до складу комісій, що приймають в експлуатацію завершені будівельні об’єкти. Втім, для втілення цієї ідеї необхідні зміни у діючому законодавстві.
Не оминули увагою учасники засідання й пристосованість до потреб маломобільних груп населення об’єктів Чернігова. Адже саме обласний центр має бути взірцем наслідування для районів.
За словами заступника начальника відділу комунального господарства та благоустрою Управління ЖКХ Чернігівської міської ради Михайла Літошка, цьогоріч у місті облаштовані звуковим супроводом для людей з вадами зору вісім світлофорів, виконані близько тисячі метрів понижень бортового каменю (це 83 пішохідні переходи та місця на перетині виїздів, тощо). До кінця року планують придбати автопідіймач для підземного переходу у мікрорайоні «Шерстянка».
Як зазначив голова ГО «Інтеграція» Дмитро Соболєв, всі роботи мають бути виконані «на совість». Адже є чимало місць в Чернігові, на спеціальне облаштування яких витрачені значні кошти, а користі з того для маломобільних груп немає.
На наступні засідання обласного комітету присутні вирішили запросити представників органів влади, що не ходять до його складу, але мають пряме відношення до забезпечення безбар'єрності.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).