Про соціальний захист чорнобильців — на тематичній конференції
Днями Україна вшановуватиме учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Актуальні питання, пов’язані із соціальним захистом цієї категорії населення, обговорили учасники конференції, яку провело обласне відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля.
Серед учасників – заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова, президент Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Зінаїда Багрова, представники органів влади.
Розпочався захід вшануванням пам'яті померлих побратимів-чорнобильців.
Голова обласного відділення Українського національного фонду допомоги інвалідам Чорнобиля Борис Сташко поінформував про основні досягнення роботи та окреслив проблемні питання соціального захисту чорнобильців.
Як зазначила Наталія Романова, проблеми дійсно є. Втім, більшість із них вирішити не можливо без урегулювання законодавства.
— У нас з вами лише один шлях — тісна взаємодія влади та громадських організацій. Так, не можна збільшити розмір пенсій чи допомог на обласному рівні. Але обговорення нагальних питань сприяє пошуку шляхів їх вирішення. Зі свого боку, запевняю, що органи влади готові до співпраці, — підкреслила заступник голови ОДА.
Нагадаємо, на Чернігівщині статус постраждалих внаслідок катастрофи мають 68,7 тисячі осіб, з яких 8,5 тисячі — учасники ліквідації наслідків аварії.
Цьогоріч за державною програмою «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» чорнобильці, які проживають в області, отримали пільги та компенсації на суму 54,5 мільйона гривень.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.