Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 6 серпня, 06:50:54

У міській раді заслухали звіт про роботу Служби у справах дітей Деснянського району

27.11.2019   09:55Агенцiя

У Деснянському районі міста Чернігова проживає 24 тисячі дітей. На жаль, 220 із них є дітьми-сиротами або позбавленими батьківського піклування. З них 194 виховуються в сім’ях, але 26 перебувають у школах-інтернатах, реабілітаційних центрах, лікарнях, ліцеях, коледжах. Контроль за умовами проживання і виховання таких дітей здійснює Служба у справах дітей районної у місті ради.

Володимир Грецький

Володимир Грецький

Про роботу цієї служби 26 листопада на міській розширеній щотижневій нараді звітував голова районної ради Володимир Грецький.

Служба у справах дітей забезпечує реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей і запобігання дитячій бездоглядності та безпритульності. Фахівці служби проводять рейди, перевірки, реагують на звернення щодо неповнолітніх, займаються питаннями їх  соціального і правового захисту.

Зокрема, служба виявляє і ставить на облік дітей, які виховуються в сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків (зараз на цьому обліку 52 дитини) і дітей, які зазнали насильства в сім’ях (3 дитини на обліку). Умови проживання дітей у таких сім’ях систематично перевіряють, з батьками намагаються вести профілактичну роботу. Якщо заходи впливу не діють – служба готує матеріали і звертається до суду з позовом про позбавлення батьківських прав по відношенню до дітей. У 2019 році в Деснянському районі Чернігова довелося подати 7 таких позовів.

Одночасно здійснюється допомога тому, щоби якомога більше дітей були влаштовані в сімейні форми виховання. У цьому районі розташовані 2 дитячих будинки сімейного типу, створених минулого року. Там виховуються 17 дітей. Окрім того, є 4 прийомні сім’ї, у яких виховується 9 прийомних дітей.

У 2019 році троє дітей тут були всиновлені, у три родини. Таким же був цей показник і в позаминулому році. Зараз у районі є ще дві родини кандидатів в усиновлювачі, які хочуть всиновити по одній дитині віком до 6 років. Разом з тим, дітей з цього району, які виховуються в державних закладах і можуть бути усиновлені – 19.

Дітей, які через збіг трагічних обставин позбавлені батьківського піклування, у районі намагаються додатково підтримувати: влаштовуються екскурсії, вручаються подарунки першокласникам до 1 вересня, грошова допомога до випускного вечора, заохочення за успіхи в навчанні, повідомила прес-служба Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

 Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання

Викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін військової частини на Чернігівщині суд позбавив військового звання 22:23

За публічного обвинувачення Деснянської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону засуджено викладача циклової комісії військово-спеціальних дисциплін однієї з військових частин, дислокованої у смт Десна.

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни

Чернігівська область: піротехніки ДСНС знищили 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни 22:19

У період з 19 липня по 4 серпня фахівцями групи піротехнічних робіт та підводного розмінування Головного управління ДСНС України у Чернігівській області під час здійснення робіт із планового очищення території загалом виявлено та знищено у встановленому порядку 62 вибухонебезпечних предмета часів Другої світової війни.

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства

Накладено арешт на майно порушників податкового законодавства 22:13

Співробітниками податкової міліції ГУ ДФС у Чернігівській області, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури, встановлено факт ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах з боку службових осіб одного з підприємств міста Чернігова.

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості

Бажану роботу допомогла знайти служба зайнятості 22:00

У зв’язку з проведенням адміністративно-територіальної реформи чимало держслужбовців та інших співробітників, котрі працювали в апаратах райдержадміністрацій залишилися без роботи. До їх числа потрапила Світлана Базиль з Ріпкинщини, яка все життя працювала секретарем. Свій трудовий шлях починала в Клубівській сільській раді, а потім близько 20 років була секретарем в Ріпкинській райдержадміністрації.