Перші підсумки бюджету участі у Городнянській ОТГ
Перші підсумки реалізації проєктів бюджету участі у 2019 році підбили у Городнянській міській раді представники координаційної ради, громадські активісти й експерти громадського бюджету.

Консультаційна зустріч щодо бюджету участі відбулася у рамках проєкту «Впровадження та розвиток громадського бюджету в об’єднаних територіальних громадах Чернігівської та Черкаської областей».
Громадський бюджет як механізм співпраці влади і громадськості запроваджено у Городнянській ОТГ на початку року: створено координаційну раду, схвалено необхідні документи, на проєкти громадян у міському бюджеті передбачено 200 тис. грн. І вже цьогоріч активні мешканці громади подали перші проєкти, до кінця року триває їх реалізація. Всього до міськради надійшло 4 проєкти.
Оскільки їх загальний бюджет не перевищував суму, виділену з міського бюджету на ідеї місцевих жителів, то координаційна рада вирішила реалізувати усі проєкти, навіть не проводячи голосування. Так, у громаді наразі втілюються такі проєкти: «Бібліотечний освітньо-пізнавальний простір «Невгамовні» (бюджет – 39,4 тис. грн), «Маковіївська криниця с. Дібрівне як частина еко-туризму громади» (36,9 тис. грн), «Велотренажер у громаді як альтернативне джерело енергії» (7,8 тис. грн), «Городнянщина починається з тебе» - благоустрій озера «Циганське» (109 тис. грн).
Під час заходу голова громадської організації «Асоціація демократичного розвитку» Анна Ніколенко-Баєва та експертка громадського бюджету Ірина Синельник, базуючись на досвіді інших місті і громад, вказували на можливість зниження кількості підписів на підтримку проєкту (наразі ця кількість становить 100 підписів), доречного поділу проєктів на великі і малі, або виділення коштів на проєкти для центру і сіл громади (адже Городнянська ОТГ, окрім міста, включає ще 15 сіл), активізацію інформаційної кампанії для більшої кількості поданих проєктів і кращої обізнаності жителів громади про бюджет участі.
Заступник міського голови Віталій Мамедов переконаний, що бюджет участі покращує взаємодію влади і громадськості, створює можливості втілення у життя громадських ініціатив. На його думку, Городнянська ОТГ має свій шлях реалізації бюджету участі. І така значна кількість підписів на підтримку проєкту (100 для Городні і 10% від кількості жителів села) є додатковим стимулом для інформування: автор спілкується з людьми і переконує їх підтримати свою ідею. «Якщо це нецікаво для людей – немає сенсу реалізовувати ці проекти», - говорить Віталій Мамедов.
Щодо поділу проєктів чи обмеження суми проекту – представники координаційної ради вважають, що «формування активної ідеї не залежить від фінансування, якщо є бажання, то шукають можливості». Віталій Мамедов підкреслив, що міська рада відкрита до співпраці із громадськістю і готова шукати можливості фінансування якісних ідей, пропозицій громадян навіть поза межами бюджету участі.
Учасники зустрічі домовилися про проведення на початку наступного року у рамках проекту марафону з написання проєктів бюджету участі, аби у громаді було більше цікавих і корисних ініціатив, запропонованих місцевими жителями. Також озвучено задум щодо проведення конкурсу малюнків серед школярів задля створення логотипу бюджету участі у Городнянській ОТГ.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.