Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 15 липня, 23:00:25

Рибництво мовою цифр

18.11.2019   11:35Агенцiя

Чернігівщина має значний потенціал для створення значної кількості невеликих рибницьких та аквакультурних господарств, які зможуть вирощувати товарну рибу, займатись штучним відтворенням водних біоресурсів та надавати рекреаційні послуги.

Аквакультура – це вид сільськогосподарської діяльності, що пов’язаний зі штучним розведенням, утриманням та вирощуванням водних біоресурсів у повністю або частково контрольованих умовах для одержання продукції, а також надання рекреаційних послуг.

Бажаючі зайнятись аквакультурою можуть взяти водні об’єкти в користування на умовах оренди звернувшись до органів, що здійснюють розпорядження земельними ділянками під водою (водним простором) згідно з повноваженнями, визначеними Земельним кодексом України.

У Чернігівській області зареєстровано понад 100 суб’єктів господарювання які орендують рибогосподарські водні об’єкти для здійснення аквакультури. В оренду для цілей аквакультури надано 989,1 га ставів, 400 м2 садків та 120 м2 басейнів. У минулому році в  умовах аквакультури вирощено понад 190 тонн рибопосадкового матеріалу та  майже 780 тонн товарної риби.

«Аквакультура є пріоритетним напрямом розвитку рибного господарства. Наявність повної та достовірної звітної інформації про результати річної роботи суб’єктів аквакультури має величезне значення для держави. Розуміння статистики виробництва аквакультури та основних тенденцій дає змогу приймати правильні рішення стосовно її розвитку. Тому необхідно удосконалювати систему збору звітів та налагоджувати співпрацю з суб’єктами аквакультури», - наголосив начальник Управління Держрибагентства у Чернігівській області Микола Каленюк.

Чернігівський рибоохоронний патруль контролює подачу звітності суб’єктами аквакультури за формою 1 А - риба (річна).

Нажаль не всі суб’єкти аквакультури належним чином виконують обов’язки, визначені Законом України «Про аквакультуру» щодо подання звітності.

Тому, Чернігівський рибоохоронний патруль нагадує, що у термін до 10 січня 2020 року необхідно подати до Управління Державного агентства рибного господарства у Чернігівській області на адресу ін. 14005, м. Чернігів, вул. Пятницька, 69, звіт 1-А риба (річна) з підписами та мокрими печатками.

Також попереджаємо орендарів про можливе припинення договору оренди у разі невиконання норм законодавства, в тому числі неподання звітності про обсяги виробництва продукції аквакультури. Дане рішення було прийнято на спільній нараді з Чернігівською облдержадміністрацією та органами місцевого самоврядування.

За консультаціями, щодо заповнення звіту 1-А риба (річна) можна звертатися до відділу іхтіології та регулювання рибальства Чернігівського рибоохоронного патруля за телефоном (0462) 676 - 038.

Останні новини Чернігівщини

Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23

14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.

У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41

Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.

За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.

Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35

13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".

Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11

Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини