Підприємці Чернігівщини спілкувалися з експертами з питань захисту бізнесу
Із 2015 року в Україні діє незалежний консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів – Рада бізнес-омбудсмена. Туди може звернутись кожна юридична особа або приватний підприємець, які мають обґрунтовані претензії на незаконні дії чиновників.

14 листопада у Чернігові з робочим візитом перебував бізнес-омбудсмен України Марчін Свєнчіцький (польський політик та економіст, колишній мер Варшави). За його словами, за п’ять років діяльності Ради отримано більше шести тисяч скарг на державні органи влади, в тому числі й на контролюючі. Зокрема, із Чернігівщини всього надійшло 85 звернень.
Бізнес-омбудсмен України Марчін Свєнчіцький: «Наша установа представляє та захищає інтереси бізнесу у державних органах. Професійна команда розглядає скарги підприємців, видає рекомендації та відстежує їх результативність. І все це безкоштовно (поки що нас фінансують міжнародні донори). Зауважу, що є певні критерії, яким має відповідати скарга. Як от, вона повинна бути подана до Ради не пізніше одного року з моменту настання події можливої недобросовісної поведінки. До речі, завдяки нашій діяльності вдалося повернути бізнесу більше 17 мільярдів гривень, у тому числі з Чернігівської області — 260 мільйонів».
Бізнес-омбудсмен взяв участь у семінарі на тему «Перевірки бізнесу: основні виклики після завершення мораторію» для представників бізнесу, їх громадських об’єднань, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. На думку організаторів, проведення заходу сприятиме підвищенню рівня правової обізнаності підприємців щодо проходження перевірок, поінформованості про подальші кроки реформування системи державного нагляду та нові інтерактивні інструменти на підтримку бізнесу.
Долучилася до роботи і заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова: «Розвиток малого та середнього підприємництва — це не лише зростання надходжень до бюджету, а й нові робочі місця. Тому серед пріоритетів — налагодження ефективного діалогу між владою та бізнесом.
До речі, маємо приклади того, що місцевий середній та малий бізнес постійно розвивається. Зокрема, Чернігівська область, а також міста Чернігів і Ніжин були пілотними в реалізації проєкту FORBIZ щодо розробки та імплементації стратегічних документів у частині розвитку підприємництва. Нині ж область знову серед чотирьох пілотних регіонів України, де впроваджуватиметься проєкт запуску мережі центрів підтримки підприємництва на базі центрів надання адміністративних послуг. Крім того, займаємо шосте місце в Україні за сприятливістю ведення бізнесу в рейтингу Regional Doing Business».
Представники Державної регуляторної служби України та експертного середовища розглянули питання функціонування системи державного нагляду та контролю після завершення мораторію на перевірки, які все ще залишаються болючою проблемою для малого й середнього бізнесу. Втім, боятися їх не варто, переконують експерти.
Незалежна експертка та ексголова Державної регуляторної служби України Ксенія Ляпіна: «Реформа системи державного нагляду та контролю спрямована на те, щоб контролюючі органи перетворилися на консультантів. Підприємці ж, у свою чергу, повинні знати свої права та вміти їх захищати. Особливо важливо розповісти підприємництву про всі можливості для цього в регіонах України».
До речі, у поміч підприємцям уже розроблена концепція практичного посібника з проходження перевірок суб’єктів господарювання. Також працює інспекційний портал, де підприємець може дізнатися про заплановані перевірки контролюючих органів та їх тривалість.
Того ж дня у Чернігові працювала фокус-група щодо стану впровадження Стратегії розвитку МСП в Україні на період до 2020 року, а також відбувся тренінг-презентація «Як підвищити ефективність регуляторної політики за допомогою відкритих даних?».
Звернутися до Ради бізнес-омбудсмена можна за адресою: 04070, Київ, вул. Спаська, 30А, БЦ «Поділ Плаза», телефони: (044) 237-74-01, (044) 237-74-25, e-mail: info@boi.org.ua.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.