Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 19 травня, 10:09:50

Даючи іншим – ти отримуєш вдвічі більше

14.11.2019   08:16Агенцiя

Біло-голубі кульки, яскраві хризантеми та звуки музики – атрибути свята, яке відбулося 12 листопада в комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Чернігівської районної ради.

І хоча установа функціонує вже більше року та урочистості відбулися саме 12 листопада, у новому приміщенні, по вулиці Шевченка, 162.

На відкриття ІРЦ завітали голова Чернігівської районної ради Олександр Ларченко, заступник голови райдержадміністрації Андрій Курданов, начальник обласного управління служби якості освіти Тетяна Маханькова, заступник голови Куликівської районної ради Юрій Крепосний, головний лікар КНП "Куликівська центральна районна лікарня" Оксана Хорошок, начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту РДА Тетяна Мірошниченко та інші зацікавлені особи.

Наразі інклюзивне навчання розглядається як комплексний процес забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами шляхом організації їх навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Інклюзивна освіта дає змогу адаптувати освітню програму та навчальне середовище до потреб учнів, які відрізняються від інших освітніми можливостями.

«Даючи іншим – ти отримуєш вдвічі більше» - під таким девізом працюють фахівці ІРЦ. Віддаючи часточку своєї душі, знання та вміння у відповідь ти отримуєш вдячний погляд батьків, але, мабуть, найголовніше – сяючі оченята дитини, радість від пізнання довкілля та можливість повноцінного спілкування з дорослими та однолітками.

За рік роботи в ІРЦ було обстежено біля 300 дітей, а за потребою надано корекційно-розвиткову та консультативну допомогу, не лише в центрі, а й за місцем навчання та проживання дітей з ООП. Було здійснено чимало виїздів фахівців в школи та громади з метою просвітницької та практичної діяльності.

А на урочистому відкритті, як на кожному святі, був і концерт, і гості, і солодкий торт з емблемою центру. Під відкритим небом линула мелодія сопілки у виконанні учня 4 класу Артема Апанасенка із Киїнки, звучали життєстверджувальні рядки вірша, який емоційно прочитав першокласник Денис Роговий з Білейківської ЗОШ. Зі словами щирої подяки на адресу працівникам ІРЦ звернулася його мама, Віра Рогова, яка відмітила необхідність плідної співпраці батьків і педагогів.

Життя, як нива, довге, пречудове, і на шляху немає вороття,

Важливо нам помітити дитину, ту, що обділена життям.

Нехай вагання, розпач і зневіра покинуть їх і підуть у забуття…

Чи буде дитина щасливою, повноцінно радіти життю залежить від нас, людей, які знаходяться поруч. Адже ми відповідальні за забезпечення оптимальних умов для формування та розвитку дитини. Слід завжди пам’ятати, що всі діти є неповторними й однаково важливими, потрібно лише допомогти їм розкритись у цьому житті.

Останні новини Чернігівщини

Через ворожі атаки поранені троє людей: поліція Чернігівщини документує воєнні злочини росіян 09:46

Упродовж доби ворог продовжував атакувати Чернігівську область безпілотниками. Наразі відомо про трьох постраждалих мирних людей.

 57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції

57 ветеранів із Чернігівщини зможуть придбати власне житло за кошти держсубвенції 09:44

Днями Кабмін затвердив розподіл субвенції на житло за програмою Мінветеранів. Для Чернігівської області передбачено майже 154 мільйони гривень. Це дасть змогу 57 ветеранам з області придбати власні оселі. Мова йде про захисників з І-ІІ групами інвалідності.

19 травня: цей день в Україні і світі

19 травня: цей день в Україні і світі 08:42

День 1546 Російська агресія - Day 1546 Russian aggression

Надзвичайні події в області за останню добу 10:48

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.

СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України

СБУ та Нацполіція ліквідували міжрегіональне наркоугруповання, яке збувало психотропи у трьох регіонах України 10:37

Служба безпеки спільно з Національною поліцією викрили та припинили діяльність міжрегіонального наркоугруповання, учасники якого організували збут психотропних речовин через Телеграм-канали та мережу так званих «закладок» у різних регіонах України

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини