Радники Чернігівського ЦРМС консультують громади, які у грудні "йдуть" на вибори
Які кроки громада має зробити після проведення перших виборів? Як підготуватися та організувати роботу ради і виконкому? Як скласти штатний розпис? Що треба зробити в першу чергу після проведення виборів?
![](/uploads/25078-m.jpg)
Про ці та інші питання йшлося під час консультації Людмили Чабак, радниці з питань децентралізації Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою». Зустріч відбулася у Добрянській селищній раді з представниками вже створеної громади.
Експертка надала рекомендації щодо кадрових питань, проведення реорганізації сільських рад, перших сесій тощо. Також вона наголосила н атому, що вже зараз громада має окреслити перспективні плани свого розвитку.
Нагадаємо, що Добрянська об’єднана територіальна громада була створена шляхом об’єднання Новояриловицької, Горностаївської, Клубівської, Олешнянської сільських рад та Добрянської селищної ради з центром у селищі Добрянка.
На думку експертів Чернігівського ЦРМС, в даній конфігурації об’єднання буде цілком спроможним і новостворена Добрянська ОТГ має всі шанси бути успішною. Тим більше, Добрянка – це колишній районний центр. Тут промислові підприємства, розташований прикордонний загін, лісгосп та інші. А це ПДФО, який наповнюватиме бюджет
У об’єднаній громаді проживатиме біля 5500 мешканців, площа території ОТГ дорівнює 441,6 кв.км. За орієнтовними підрахунками очікується, що громада отримуватиме біля 43 млн грн. доходів, а видатки будуть на рівні 32 млн грн.
Чернігівський ЦРМС нагадує, що перші вибори голови та депутатів у новоствореній Добрянській ОТГ відбудуться 22 грудня 2019 року. Також перші вибори відбудуться у Киселівській, Понорницькій, Сухополов'янській та Талалаївській ОТГ. А вже 12 листопада для представників цих громад Чернігівський ЦРМС проводить навчальний захід "Перші кроки громад після виборів".
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.