Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 лютого, 19:14:10

Підприємства Чернігівщини у серпні забруднювали повітря та порушували Водний кодекс

06.09.2012   12:35Агенцiя

Протягом серпня інспекторським складом Державної екологічної інспекції у Чернігівській області проведено 289 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства України на 89 об’єктах різної форми власності, з них комплексно – 73.

За результатами перевірок складено 150 протоколів про адміністративні правопорушення. До адміністративної відповідальності притягнуто 144 особи. Матеріали 6-ти справ передано у судові органи, 2-х – у правоохоронні органи. Порушено одну кримінальну справу.

Загальна сума накладених штрафів склала 26,775 тис.грн., стягнуто 27,251 тис.грн., у тому числі при проведенні перевірок:
– у сфері поводження з відходами до адміністративної відповідальності притягнуто 62 особи. Накладено штрафів на суму 14,467 тис.грн., стягнуто 14,110 тис.грн.;
– у сфері державного контролю за водними ресурсами до адміністративної відповідальності притягнуто 26 осіб. Накладено штрафів на суму 4,114 тис.грн., стягнуто 5,525 тис.грн.;
– у сфері державного контролю по забрудненню атмосферного повітря до адміністративної відповідальності притягнуто 20 осіб. Накладено штрафів на суму 3,366 тис.грн., стягнуто 4,012 тис.грн.;
– у сфері державного контролю по рослинному світу до адміністративної відповідальності притягнуто 19 осіб. Накладено штрафів на суму 2,771 тис.грн., стягнуто 2,465 тис.грн.

За результатами інспекційної діяльності у серпні, пред’явлено 16 претензій та позовів за екологічні збитки на загальну суму 66,058 тис.грн.
Загальна сума розрахованих збитків, завданих навколишньому природному середовищу, становить 101,789 тис.грн.

Зокрема, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ПСП “Яна Плюс” (с. Петрівка, Щорський район) виявила порушення Водного Кодексу України та Закону України “Про охорону атмосферного повітря”. В межах своєї компетенції, з’ясовано, що ПСП “Яна Плюс” за період з 08.08.2011 року по 06.06.2012 року самовільно без дозволу на спеціальне водокористування забрано 130 м? питної води. Також за період з 07.08.2009 року по 07.08.2012 року здійснювалися викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволу спеціально уповноваженого органу виконавчої влади.

Сума збитків, заподіяних державі внаслідок порушення законодавства про охорону та раціональне використання водних ресурсів в результаті самовільного використання води, становить 5 851 гривню та за наднормативні викиди в атмосферне повітря – 724 гривні.

В той же час, Державна екологічна інспекція у Чернігівській області під час проведення планових перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства ПАТ “Дмитрівське зернопереробне підприємство” (смт Дмитрівка, Бахмацький район), СТОВ “Щорссільгоспсервіс” (м. Щорс), КП “Новгород-Сіверська районна друкарня” (м. Новгород-Сіверський) та ВАТ “Прилуцьке АТП-17407” (м. Прилуки) виявила порушення ст. 11 Закону України “Про охорону атмосферного повітря”.

Суб’єктами господарювання здійснювалися викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без дозволів спеціально уповноваженого органу виконавчої влади. Керівникам установ пред’явлені претензії про добровільне відшкодування збитків, заподіяних державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря при викидах без дозволів. Суми збитків, відповідно, становлять: 20 451; 3 580; 1 418 та 957 грн.

Порушникам пред’явлені претензії про добровільне відшкодування збитків. У разі відмови від добровільного відшкодування збитків, Держекоінспекція у Чернігівській області звернеться з позовними заявами до Господарського суду Чернігівської області.

За порушення природоохоронного законодавства у серпні Держекоінспекцією у Чернігівській області тимчасово призупинено виробничу діяльність одного об’єкту.

Товариством порушено вимоги Закону України “Про охорону атмосферного повітря” та Водного Кодексу України. Рішення щодо відновлення діяльності може бути прийняте за умови усунення порушень чинного природоохоронного законодавства.

За поточний період Державними інспекторами відділу екологічного та радіологічного контролю на митній території Чернігівської області перевірено 7484 одиниць пересувних транспортних засобів та 4741 вагон.

Здійснено екологічний контроль 19523,4 тон вантажів та радіологічний контроль 353572,1 тон вантажів.
Інспекторами постів екологічного контролю притягнено до адміністративної відповідальності 2-х порушників, накладено штрафів на суму 170 грн.

Тетяна Петрівна Войтенко, головний спеціаліст у зв’язках
з громадськістю та ЗМІ Держекоінспекції у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році

Чернігівська профспілкова “молодіжка” відзвітувалася за роботу в 2019 році 14:02

25 лютого відбулося чергове засідання Президії Федерація профспілкових організацій Чернігівської області (ФПО). Одним з питань порядку денного був звіт голови Молодіжної ради ФПО (МР) Віталій Копиш про діяльність у минулому році.

Територіальні громади та їх генеральні плани

Територіальні громади та їх генеральні плани 13:56

Актуальні питання планування населених пунктів, розробки та затвердження містобудівної документації і її стратегічної екологічної оцінки обговорювали посадовці Сосницької, Коропської, Понорницької, Новгород-Сіверської і Менської об’єднаних територіальних громад.

У пункті пропуску

У пункті пропуску "Нові Яриловичі" відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань інтегрованого управління кордонами 11:30

25 лютого в пункті пропуску «Нові Яриловичі», що на кордоні з Білоруссю у Чернігівській області, відбулося виїзне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації інтегрованого управління кордонами.

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу

В Управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОДА прокоментували готовність до реагування на випадок поширення коронавірусу 11:14

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОДА Володимир Пулін прокоментував стан готовності медичної галузі Чернігівщини до можливого поширення коронавірусу. За його словами, в області розроблено чіткий план з недопущення занесення та розповсюдження даного захворювання.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 10:54

Протягом останньої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини