Про свободу від насильства – на тематичній конференції
На Чернігівщині протягом 2019 року зафіксовано 2064 звернення щодо фактів домашнього насильства, з яких 95% — від жінок. Порівняно з аналогічним періодом минулого року загальна кількість звернень збільшилась на 7%. Втім, дані не можна вважати абсолютно точними, адже вони фіксують лише офіційні звернення до органів поліції та органів виконавчої влади.
Як протидіяти жорстокому поводженню та домашньому насильству, в Чернігові вкотре обговорили науковці, представники профільних обласних та міських служб, громадських організацій, що опікуються цією тематикою.
Науково-практичну конференцію «Протидія домашньому насильству: реалії і перспективи» провів Навчально-науковий інститут права Чернігівського національного технологічного університету за підтримки обласної державної адміністрації.
У рамках заходу працювали панельні дискусії, під час яких провідні українські фахівці з питань протидії насильству розповіли про утвердження ненасильницької ідеології в суспільстві, соціально-психологічну роботу з особами, які постраждали від домашнього насильства, та інтервенційні програми для винуватців.
Підіймалося питання про роль громади у вирішенні проблеми домашнього насильства (соціальне партнерство).
Як повідомив заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА В’ячеслав Голуб, фахівці департаменту спільно з представниками правоохоронних органів, соціальних служб та громадських організацій за останні два роки побували майже в усіх об’єднаних територіальних громадах. Мета: відпрацювати механізми оперативного реагування на факти насильства у сім’ї та надання комплексної допомоги постраждалим особам. Наразі в області діють 24 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.
Також учасники заходу говорили про особливості соціально-правового захисту осіб, які стали жертвами домашнього насильства.
Науково-практична конференція організована у рамках реалізації обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада».
Останні новини Чернігівщини
Бельгійські волонтери передали Чернігівщині пожежний автомобіль та дві «швидкі» 16:06
Сьогодні область отримала карету швидкої допомоги, спеціалізований ветеринарний автомобіль та великовантажне авто для пожежно-рятувальної служби. Автівки доставлено з Бельгії в межах благодійної ініціативи «Отець Карел для України».
Чернігівська спортсменка Анна Аврамова стала чемпіонкою Європи U-18 зі стрільби 16:04
Спортсменка Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Анна Аврамова здобула золоту медаль чемпіонату Європи U-18 зі стрільби кульової, який проходив у Таллінні, Естонія.
У Чернігові повторно пролунали вибухи: є постраждалі, під завалами можуть бути люди 13:59
Російські війська вдень 26 серпня повторно атакували Чернігів. Внаслідок удару пошкоджено складське приміщення.
Борзнянська школа ім. Христини Алчевської отримала новий спеціальний автобус 10:08
Ключі від транспорту 25 серпня передав директорці закладу Ірині Мостепан начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:05
Протягом минулої доби зареєстровано 22 небезпечні події, а саме: 22 пожежі.