Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 грудня, 09:59:22

Про безпеку харчування в освітніх закладах – на всеукраїнському селекторі

26.10.2019   11:44Агенцiя

Під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука 25 жовтня відбулася селекторна нарада з очільниками областей.

Чернігівщину представляли виконуюча обов’язки голови ОДА Наталія Романова, керівники профільних структурних підрозділів та служб. Тема розмови – безпечність харчування в закладах дошкільної та загальної середньої освіти.

Облдержадміністрації отримали доручення від Прем’єр-міністра – упродовж двох тижнів напрацювати плани дієвого контролю за станом справ з дитячим харчуванням в освітніх закладах, розробити алгоритм дій для покращення умов та якості харчування дітей.

– Наша мета – зменшити кількість випадків харчових отруєнь дітей у навчальних закладах. Для цього нам треба зрозуміти реальний стан справ. Тож на місцях необхідно проаналізувати ситуацію та скласти конкретний план проведення заходів державного нагляду й контролю, – зазначив Олексій Гончарук. – Також маємо переглянути та удосконалити нормативну базу стосовно переліку харчових продуктів, рецептурних збірників для закладів освіти та санітарних правил.

Наступного тижня для представників освітніх закладів, які залучені до організації харчування дітей, а також працівників управлінь Держпродспоживслужби в Києві проведуть спеціальне навчання. Зокрема, своїм практичним досвідом впровадження регіональної цільової Програми «Дітям Прикарпаття – якісне харчування» поділяться фахівці з Івано-Франківської області. Цьогоріч вони розпочали впроваджувати програму, яка, у тому числі, включає перевірку продуктів харчування на всіх етапах та стану технологічного обладнання для приготування їжі. Один із заходів програми – паспортизація харчоблоків в усіх навчальних закладах.

Ще одна важлива проблема, озвучена на нараді, – фальсифікації традиційних продуктів, зокрема молочних та м’ясних. На цьому наголосила тимчасово виконуюча обов’язки голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко і повідомила, що наразі їх служба напрацьовує зміни до законодавства, аби попередити використання таких продуктів у дитячому харчуванні, повідомив Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

24 грудня: цей день в Україні і світі

24 грудня: цей день в Україні і світі 08:38

День 1400 Російська агресія - Day 1400 Russian aggression

Чернігівські медіа-2025: у пошуках себе та ресурсів 14:00

2025 рік для медіаспільноти Чернігівщини став роком виживання, адаптації та переосмислення ролі медіа в умовах війни, фінансових обмежень і безпекових викликів.

Козелецькі поліцейські відсторонили від керування нетверезого водія, рівень алкоголю в крові якого більше ніж у 13 разів перевищував допустиму межу 10:56

Поліцейські сектору реагування патрульної поліції відділення №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції викрили 43-річного водія, який керував транспортом у стані сильного алкогольного сп’яніння. На правопорушника складено адміністративні матеріали.

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості

Укриття за завищеними цінами: на Чернігівщині поліція повідомила про підозру посадовиці у службовій недбалості 10:54

Через неналежне виконання службових обов’язків посадовицею органу місцевого самоврядування під час закупівлі укриттів, бюджету громади у Корюківському районі було завдано понад 700 тисяч гривень збитків. За скоєне фігурантці загрожує до п'яти років позбавлення волі.

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію

В Україні стартувала комунікаційна кампанія «Зміцнені» про безоплатну реабілітацію 10:47

Національна служба здоров’я України в партнерстві з Міністерством охорони здоров’я, Міністерством у справах ветеранів, за підтримки проєкту Rehab4U запустила інформаційну кампанію «Зміцнені», присвячену безоплатній реабілітації.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини