24 жовтня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день боротьби із поліомієлітом (WorldPolioDay)
Ініціатива привернення уваги до цієї проблеми належить неурядовій міжнародній організації Ротарі, яка у такий спосіб увіковічнила внесок американського епідеміолога Джонаса Солка у розробку вакцини проти поліомієліту.

Поліомієліт – високозаразне інфекційне захворювання, що викликане вірусом, який вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом кількох годин. На жаль, ліків від поліомієліту не існує. Тому лише імунізація залишається єдиним методом захисту від хвороби. Нині вченими розроблені безпечні та ефективні вакцини, що дуже важливі для захисту дітей від поліомієліту. Відтак щеплення проводиться кілька разів, захищаючи дитину на все життя.
За словами заступника генерального директора КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» Людмили Кривець, нині в Україні проблемі боротьби із поліомієлітом приділено необхідну увагу. «Завдяки прихильному ставленню батьків дітей до профілактичних щеплень, масово-роз’яснювальній роботі з боку медиків можна стверджувати, що проблема поліомієліту взята під суворий контроль, – запевняє Людмила Кривець.– Відтак саме вакцинація проти цього захворювання і створює потужний колективний імунітет. І тут велику роль відіграє дотримання графіку щеплень, адже ми пам’ятаємо, як протягом 2015-16 років у деяких західних областях України через недбайливе ставлення до щеплень зафіксовано кілька випадків захворювань на поліомієліт. На щастя, завдяки роботі медиків цю небезпечну хворобу вдалося призупинити. Отже, нині в Україні загалом і на Чернігівщині зокрема є достатня кількість вакцини проти поліомієліту. Її необхідно вводити дітям шість разів: першу дозу – у 2 місяці, другу – у 4 місяці, третю – у 6 місяців, четверту – у 18 місяців. Потім перерва до 6 років, коли необхідно вводити п’яту дозу вакцини. Останній раз вакцину слід застосовувати для дітей віком у 14 років. Відтак завдяки щепленню тепер на Чернігівщині випадки поліомієліту не фіксуються».
Втім, у Міністерстві охорони здоров’я України занепокоєні низьким загальним рівнем охоплення профілактичними щепленнями дітей проти поліомієліту. Адже, як свідчать дані за 2018 рік,план вакцинації та ревакцинації в державі виконаний лише на 62% при рекомендованому ВООЗ рівню у 95%. Тому лише висока свідомість батьків щодо убезпечення дітей від цього захворювання здатна унеможливити активізацію поліомієліту у подальшому.
А зробити це дуже просто – дослухатися до рекомендацій сімейних лікарів та педіатрів щодо дотримання графіку профілактичних щеплень, повідомляє прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).