З понеділка опалення в Чернігові увімкнуть для всіх користувачів
З понеділка – 28 жовтня – опалення в Чернігові увімкнуть для всіх споживачів, у тому числі й житлового сектору. Більше того, якщо прогноз погоди зміниться і похолодання настане раніше – буде прийняте інше рішення і вмикати почнуть вже з вихідних. Про це на нараді в мерії 22 жовтня повідомив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Він зауважив, що про дату включення опалення є різні думки. Але все-таки передчасний, ще у відносно теплі дні початок опалювального сезону викликає більше негативу, ніж позитивного сприйняття людей. Вони будуть масово скаржитися, що доводиться платити за ще не потрібне тепло і відкривати вікна.
Владислав Атрошенко доручив протягом цього тижня відслідковувати зміни прогнозу, якщо такі будуть. Зараз на п’ятницю прогнозується 8 градусів уночі і 18 вдень, на четвер – 7/17, середу – 9/20. Але в четвер-пятницю відповідальні особи мають оцінити ситуацію знову та прийняти вже остаточне рішення, чи має з’явитися опалення раніше понеділка.
Міський голова також прокоментував те, яка насправді вартість вибіркового увімкнення окремих закладів. Як відомо, воно для теплогенеруючих підприємств є збитковим.
- Технічна сторона цього питання дуже проста. При тих боргах, які є сьогодні в ОТКЕ – якщо вони будуть збільшуватися, далі їх оплату перед НАК змушене буде гарантувати місто. І так ми ці борги «повісимо» на себе, - пояснив він. - Якщо вмикати опалення вибірково на окремих приміщеннях – це ті збитки, які ОТКЕ додасть собі, а потім ми їх візьмемо на всіх чернігівців, на місто. Тому тут треба зважено підійти. Якщо в окремих садочках є можливість підтримати температуру не за рахунок теплоносія у батареях, а за рахунок інших джерел (без пожеж) – то у мене прохання витримати і все-таки увімкнути опалення більш одночасно.
Тож міський голова доручив Управлінню освіти міської цього тижня уважно слідкувати за температурним режимом у внутрішніх приміщеннях дитячих закладів і реагувати на проблеми. Але в кожному випадку питання має вирішуватися індивідуально, виходячи з ситуації та можливостей, інформує пресслужба Чернігівської міської ради.
Останні новини Чернігівщини
«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23
Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.
СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19
Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.
48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06
У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.
У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04
У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.