Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 04:12:55

Любов і голуби старшого прапорщика Теплякова

04.09.2012   16:01Агенцiя

Образ справжнього міліціонера в уявленні багатьох – це суворий серйозний чоловік, який постійно готовий до двобою із злочинцями, за першим покликом прийде на допомогу і ніколи не пройде мимо якихось неподобств.

Образ дещо билинний, наче славетний Ілля Муромець, але не забуваймо, що міліціонер – такий же звичайний громадянин, як і всі ми.

Герой нашої оповіді – старший прапорщик міліції Олександр Тепляков. Чоловік, який волею долі опікується малолітніми правопорушниками, бродягами і безбатченками, оскільки служить старшим черговим Чернігівського приймальника-розподільника для дітей. Можливо, це й не таке вже “героїчне” місце служби, але Олександр так не вважає. Адже юні душі як маленькі квіти, якщо їх вчасно не доглядати, то вони загинуть або перетворяться на брудні будяки. Припустити цього ніяк не можна.

Не дивно, що й начальник приймальника-розподільника для дітей Ірина Петрухно дає своєму співробітнику якнайкращу характеристику. Воно й зрозуміло – в суто жіночому колективі має бути справжній чоловік – і господар, і товариш, і помічник.

Свого часу Олександр проходив строкову службу на кордоні Афганістану з Таджикистаном, був прикордонником. Замість двох років прослужив два з половиною – не було зміни, а коли повернувся до рідної домівки, дізнався, що всю його заставу знищили душмани. Важко було після всього бруду і крові тієї війни повертатися до спокійного розміреного життя, але допомогло захоплення дитинства – голуби.

Сам Олександр сприймає своє захоплення як свого роду психотерапію, релакс, адже міліцейська робота, яка б вона не була – це постійний стрес.

Хоч масовість захоплення голубами нині зовсім не та, що у повоєнні роки, та все ж однодумці Олександра намагаються підтримувати зв’язки один з одним. Відтак вже певний час у Чернігові існує клуб, який популяризує саме таке хобі.

Ніякого комерційного підтексту в захопленні міліціонера ніколи не було, немає і нині. Навпаки, утримання такого чималенького “господарства” означає, що значних витрат не уникнути. Та оскільки голуби – винятково для душі, Олександрові грошей не шкода.

Справжнє хобі – немов друга професія. Кожну дрібницю потрібно знати як слід, від правильних дій господаря залежить і життя та здоров’я його крилатих підопічних, і чистота популяції. А Олександр Тепляков та його одноклубники ще ж і благородну справу роблять: рятують від зникнення рідкісні породи голубів, докладають зусиль для їх відновлення та розвитку.

Кілька десятків років тому ще малий Сашко збагнув, що таке щастя. Це – видовище голубиної зграї, яка кружляє над головою. Воно варте того, аби його бачити кожен день. Сьогодні ця картина повертає вже досвідченого міліціонера у босоноге дитинство, не дає черствіти душею і спонукає віддавати іншим тепло свого серця.
 

Останні новини Чернігівщини

За позовом прокуратури зобов’язано укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву» 17:44

Чернігівським окружним адміністративним судом задоволено позов Корюківської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Управління містобудування та архітектури Чернігівської обласної державної адміністрації щодо зобов’язання укласти охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення – «Андріївську церкву», розташованув селі Стольне Корюківського району.

Чернігівські спортсмени — призери чемпіонату України з рукопашного бою в Києві 17:33

З 21 до 22 березня в Києві відбувся 26-й чемпіонат України з рукопашного бою.

Крок до безбар’єрності: у Куликівській лікарні облаштовують ліфт та нове реабілітаційне відділення 17:10

У Куликівській громаді активно впроваджують принципи безбар’єрності в охороні здоров’я та сучасні стандарти лікування, щоб кожен пацієнт отримував якісну та сучасну допомогу у безпечному і комфортному середовищі.

Прокуратура на захисті інтересів чернігівців щодо відведення та використання земель центральної частини міста 16:35

Північним апеляційним господарським судом відхилено апеляційну скаргу Чернігівської міської ради та залишено без змін рішенняГосподарського суду Чернігівської області, яким задоволено позов обласної прокуратури в інтересах держави в особі територіальної громади міста Чернігова до Чернігівської міської радипро визнання недійсним пункту рішення, визнання недійсною та скасування державної реєстрації земельної ділянки.

Служба зайнятості зміцнює партнерство з бізнесом Менщини 16:03

Дієвий діалог із бізнесом, реальні результати та нові перспективи співпраці – саме так можна підсумувати робочий візит директорки Чернігівського обласного центру зайнятості Людмили Ключник на Менщину.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини