Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 06:36:13

Природоохоронні заходи на території Чернігівської області

04.09.2012   12:20Агенцiя

Протягом поточного року на території Чернігівської області продовжуються роботи, розпочаті в 2011 році, щодо повної утилізації непридатних до використання агрохімікатів, що накопичувались десятиліттями.

За цей рік, станом на 3 вересня, вивезено за межі області 193 т непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), перезатарено та готово до вивезення ще 126 тонн.

Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області одним з пріоритетних напрямів визначено проведення робіт з питань розвитку природно-заповідного фонду (ПЗФ) Чернігівщини. Продовжується розширення мережі природних комплексів, об’єктів та територій, що підлягають державній охороні на території Чернігівщини. Проводяться роботи по створенню національного природного парку “Дніпровсько-Деснянське міжріччя”, розширенню території Ічнянського національного природного парку. Здійснюються роботи по створенню нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення в Ніжинському (ботанічний заказник “Катеринині”), Ріпкинському (заказники: ботанічні “Строївський” та “Кодовба”, лісовий – “Комарівський”, гідрологічний – “Кораблище”) та Корюківському районах (лісовий заказник “Лисенки”).

На території м. Чернігів, за підтримки Чернігівських обласної ради, облдержадміністрації, Держуправління охоронприроди відбудеться збільшення площі ПЗФ – на сесії міської ради депутатами прийняте рішення – порушити клопотання перед Чернігівською обласною радою щодо надання статусу регіонального ландшафтного парку лісопарку в урочищі “Ялівщина”. На території обласного центру також провадиться заповідання дерев та груп дерев в категорії ботанічних пам’яток природи місцевого значення.

Окрім того, протягом 2012 р. Держуправлінням: розглянуто 2658 проектів землеустрою щодо надання земельних ділянок; погоджено 5 договорів оренди водних об’єктів; видано 117 дозволів на спеціальне водокористування; 176 дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; затверджено 17 проектів нормативів ГДС забруднюючих речовин; визначені величини фонових концентрацій для 65 підприємств. Поставлено на державний облік 3 майданчики підприємств-забруднювачів атмосферного повітря; видано 264 дозволи суб’єктам господарювання на розміщення відходів. Проведено екологічну експертизу 18 матеріалів оцінки впливу на навколишнє середовище проектної документації.

Довідково: Протягом 2011 р. вивезено на утилізацію за межі області 769 тонн непридатних агрохімікатів. На сьогодні повністю звільнено від пестицидного тягара території: Бахмацького, Коропського, Козелецького, Талалаївського, Сосницького, Менського, Бобровицького, Городнянського Чернігівського та Куликівського районів.
ПЗФ області нараховує 656 об?єктів, загальною площею 253,2 тис. га, що становить 7,6% площі області (середній відсоток по Україні – 5,9%). По кількості заповідних об’єктів Чернігівська область посідає перше місце в Україні, але така значна кількість природно-заповідних об’єктів викликає певні труднощі щодо їх охорони та збереження. Об’єкти природно-заповідного фонду передані під охорону установам, організаціям, органам місцевого самоврядування за місцем розташування з відповідним оформленням охоронних зобов’язань.

Наталія Радченко, заступник начальника відділу – прес-служба Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.