Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 лютого, 02:10:27

Природоохоронні заходи на території Чернігівської області

04.09.2012   12:20Агенцiя

Протягом поточного року на території Чернігівської області продовжуються роботи, розпочаті в 2011 році, щодо повної утилізації непридатних до використання агрохімікатів, що накопичувались десятиліттями.

За цей рік, станом на 3 вересня, вивезено за межі області 193 т непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР), перезатарено та готово до вивезення ще 126 тонн.

Держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області одним з пріоритетних напрямів визначено проведення робіт з питань розвитку природно-заповідного фонду (ПЗФ) Чернігівщини. Продовжується розширення мережі природних комплексів, об’єктів та територій, що підлягають державній охороні на території Чернігівщини. Проводяться роботи по створенню національного природного парку “Дніпровсько-Деснянське міжріччя”, розширенню території Ічнянського національного природного парку. Здійснюються роботи по створенню нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення в Ніжинському (ботанічний заказник “Катеринині”), Ріпкинському (заказники: ботанічні “Строївський” та “Кодовба”, лісовий – “Комарівський”, гідрологічний – “Кораблище”) та Корюківському районах (лісовий заказник “Лисенки”).

На території м. Чернігів, за підтримки Чернігівських обласної ради, облдержадміністрації, Держуправління охоронприроди відбудеться збільшення площі ПЗФ – на сесії міської ради депутатами прийняте рішення – порушити клопотання перед Чернігівською обласною радою щодо надання статусу регіонального ландшафтного парку лісопарку в урочищі “Ялівщина”. На території обласного центру також провадиться заповідання дерев та груп дерев в категорії ботанічних пам’яток природи місцевого значення.

Окрім того, протягом 2012 р. Держуправлінням: розглянуто 2658 проектів землеустрою щодо надання земельних ділянок; погоджено 5 договорів оренди водних об’єктів; видано 117 дозволів на спеціальне водокористування; 176 дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря; затверджено 17 проектів нормативів ГДС забруднюючих речовин; визначені величини фонових концентрацій для 65 підприємств. Поставлено на державний облік 3 майданчики підприємств-забруднювачів атмосферного повітря; видано 264 дозволи суб’єктам господарювання на розміщення відходів. Проведено екологічну експертизу 18 матеріалів оцінки впливу на навколишнє середовище проектної документації.

Довідково: Протягом 2011 р. вивезено на утилізацію за межі області 769 тонн непридатних агрохімікатів. На сьогодні повністю звільнено від пестицидного тягара території: Бахмацького, Коропського, Козелецького, Талалаївського, Сосницького, Менського, Бобровицького, Городнянського Чернігівського та Куликівського районів.
ПЗФ області нараховує 656 об?єктів, загальною площею 253,2 тис. га, що становить 7,6% площі області (середній відсоток по Україні – 5,9%). По кількості заповідних об’єктів Чернігівська область посідає перше місце в Україні, але така значна кількість природно-заповідних об’єктів викликає певні труднощі щодо їх охорони та збереження. Об’єкти природно-заповідного фонду передані під охорону установам, організаціям, органам місцевого самоврядування за місцем розташування з відповідним оформленням охоронних зобов’язань.

Наталія Радченко, заступник начальника відділу – прес-служба Держуправління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята

Українська Масниця, або Колодій: традиції та значення свята 14:44

Українське свято Колодій (Масниця) припадає на останній тиждень перед Великим постом. У 2020 році Колодій триває з 24 лютого по 1 березня. Інші, менш поширені його назви: Сиропуст, Пущення, Масниця або ж “Бабський тиждень”.

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо

Смачні рецепти вихідного дня: 10 рецептів салатів з авокадо 14:36

Для салатов обязательно выбирайте спелое авокадо. Перед приготовлением очистите его от шкурки и косточки. Если вы купили недозревшее авокадо, положите его к бананам или яблокам, или на батарею - оно дозреет.

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року

Гороскоп на тиждень 24 лютого - 1 березня 2020 року 14:02

26 лютого інтелект і воля будуть перебувати в гармонії. Період ретроградності Меркурія сприятливий для ухвалення розумних рішень. Можна розраховувати на велику кількість спілкування, успішні ділові поїздки в ті місця, де були раніше, а також відновлення колишніх контактів.

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків

Не 23 лютого... Ось коли треба вітати українських чоловіків 10:31

23 лютого – День Червоної армії і Флоту. Зараз в низці постсоціалістичних країни відзначають це "свято" як День захисника Вітчизни, але українцям про нього давно пора забути. Наша Вітчизна – це Україна, а не СРСР, тому й вітати чоловіків ми маємо в інші дні.