Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 20 березня, 13:01:59

До кінця цього місяця вулицю Героїв Чорнобиля у Чернігові мають відкрити для проїзду

07.10.2019   16:18Агенцiя

Вулицю Героїв Чорнобиля мають відкрити для проїзду в кінці жовтня. Зараз на ній вже активно працюють дорожники, які завершують влаштування основи під асфальтне покриття.

Як ми вже показували в попередніх репортажах, під проїжджою частиною вздовж цієї вулиці протягом літа замінили підземні інженерні комунікації. А саме, паралельно зі старими проклали нові труби водогону і каналізації, плюс замінені колодязі, камери, вся запірна арматура. Також частково зроблений ремонт дощової каналізації, прокладеної в середині 1980-х.

Тепер на цій вулиці будівельна техніка возить, розрівнює і трамбує пісок та щебінь.

Про обсяги і строки дорожніх робіт проінформував Олександр Харчук - керівник ТОВ «ШБУ 14», яке є підрядником робіт.

- Капремонт вул.Героїв Чорнобиля довжиною півтора кілометри. Нам потрібно відновити дорожнє покриття. Робота непроста, бо копали на глибину більше трьох метрів і засипали річковим піском, який важко ущільнюється. Його треба було ущільнити до потрібних параметрів, після цього насипати додатковий піщаний шар 20 сантиметрів в основу дороги. На нього покласти геотекстильну тканину для уникнення перемішування щебеню з піском. Після цього потрібно вкласти 15 см щебеневої суміші, 20 см великозернистого щебеню, розлив емульсії (1,5 л на 1 м2), 10 см нижній шар з великозернистої асфальтобетонної суміші і 5 см верхній. Така конструкція дорожнього одягу – не слабка, але й навантаження на цій дорозі велике, - розповів він. - Будівництво проводиться у 2 етапи. Перший – це влаштування всього з нижнім шаром асфальтобетонного покриття включно. Треба буде покласти 2,5 тисячі тонн асфальтобетону. У цьому році наша задача – забезпечити проїзд по цій вулиці. Другий етап робіт – на наступний рік. Це верхній фінальний шар асфальту плюс тротуари. Окрім того, проектом передбачені всі з’їзди. Світлофорні об’єкти будуть на перехресті з вул.Алексєєва і з вул.Мстиславською. Освітлені пішохідні переходи, 5 автобусних і тролейбусних зупинок, розмітка, озеленення і все, що необхідно.

Як повідомив Олександр Харчук, з робіт, запланованих на цей рік, дорожники на сьогодні виконали третину. Поклали все включно з нижнім шаром щебеню на ділянці від пр. Миру до вул. Алексєєва. Залишилося укласти щебенем ще близько 850 метрів. Але піщаний і нижній щебеневий шари там вже вкладені.

- Термін закінчення робіт визначений у нас до 1 листопада. Я думаю, ми вкладемося. Ми всі розуміємо, що ця вулиця дуже важлива для міста і треба забезпечити проїзд, - уточнив він.

Кількість працівників на об’єкті міняється в залежності від потреб, але робота йде постійно.

- Сьогодні нам треба покласти ще 1,5 км бордюрного каменю (750 метрів з двох сторін). Складність у тому, що біля кожного двору (а вони через кожні 10 метрів, бо тут приватний сектор) бордюр треба понижувати, а для цього – різати. І це трудозатратно. Тому працюють дві бригади, працюють подовжений день, організовується робота і у вихідні. Адже вже холоди йдуть. Згідно з нормами, у нашій третій кліматичній зоні дорожно-будівельні роботи припиняються в кінці жовтня, - додав Олександр Харчук.

Кошторисна вартість робіт, запланованих на цей рік - 33 мільйони гривень, інформує пресслужба Чернігівської міської ради.

Останні новини Чернігівщини

Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01

Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.

 Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів

Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56

З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.

20 березня: цей день в Україні і світі

20 березня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression

Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17

Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.

 Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові

Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16

Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини