Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 13 грудня, 07:27:10

Епідситуація з краплинних інфекцій

03.09.2012   11:16Агенцiя

Із закінченням літнього періоду розпочинається золота осінь та навчальний рік для школярів. У зв'язку з постійним їх спілкуванням між собою зростає ризик розповсюдження краплинних, в т.ч. керованих, інфекцій: кір, вітряна віспа, краснуха, скарлатина, епідпаротит, ГРВІ, тощо. Пожвавлення окремих інфекцій уже мало місце як в Європі так і в Україні та області, наприклад кір, епідпаротит, краснуха.

За 7 місяців 2012 року у Чернігівській області не зареєстровано випадків захворювання на дифтерію, правець та поліомієліт. Відмічається зниження захворюваності на 28,5% менінгококовою інфекцією з 0,7 до 0,5 на 100 тис. населення.

В області зареєстровано 13 випадків (інтенсивний показник 1,1 на 100 тис. населення) захворювання на епідемічний паротит, що на 22,2% більше, ніж за цей же період у 2011 році. Захворюваність по Україні склала 0,4 на 100 тис. населення.

Поряд з цим, реєструється значне зростання захворюваності на кір - 69 випадків (інтенсивний показник 63,3 на 100 тис. населення), в 2011 році захворюваність на кір не реєструвалась. Захворюваність по Україні склала 110,9 на 100 тис. населення.

За звітній період в області також спостерігається зростання захворюваності на кашлюк - 54,5% (19 випадків проти 13 в минулому році). Інтенсивний показник по області становить 1,7 на 100 тис. населення, що не перевищує інтенсивний показник по Україні.

Реєструється значне зростання в 3 рази захворюваності на краснуху. Зареєстровано 185 випадків проти 61 випадку минулого року. Захворюваність на краснуху по області складає 16,9 на 100 тис. населення, по Україні 34,8 на 100 тис. населення.

На сьогодні забезпеченість вакцинами та анатоксинами за державні кошти для імунопрофілактики дитячого населення покращилась і становить (до річної потреби) 24,1% - 86,8%.

Рівень охоплення профілактичними щепленнями підлеглих контингентів знаходиться в межах 24,5% - 56,6%. З метою попередження спалахів і розповсюдження краплинних інфекцій в дитячих дошкільних та шкільних закладах, щеплення проти керованих інфекцій проводяться в першу чергу дітям до 2 років та дітям зазначених закладів.

Санепідслужба Чернігівської області

http://cnoblses.net.ua/news/new.php?id=529

Останні новини Чернігівщини

 На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства»

На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

12 грудня: цей день в Україні і світі

12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05

День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression

 На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів

На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43

У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини