Новий керівник проекту GIZ відвідав Чернігів
У вівторок, 24 вересня Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко зустрівся з новим керівником Проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» Рікардо Кюльхаймом, який змінив на цій посаді Грегора Брьомлінга.
Крім того, від міста також були присутні представники структурних підрозділів міської ради, які безпосередньо взаємодіють з Проектом GIZ.
На зустрічі були висловлені взаємні слова вдячності за вагомі результати співпраці.
Місто Чернігів є учасником Проекту GIZ «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях» з 2017 року. У рамках співпраці місто отримало можливість здійснити ряд заходів:
- проведено енергоаудит усіх медичних закладів міста (46 будівель);
- енергоменеджери лікарень отримали технічне обладнання, яке допомагає виявляти втрати енергії у будівлях;
- представники лікарень та міської ради мали змогу прийняти участь у навчальних сесіях, відвідали Німеччину та ознайомились з кращими практиками у впровадженні енергоощадних заходів;
- розпочато реалізацію пілотного проекту щодо термомодернізації КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради.
На зустрічі обговорювались питання щодо перспектив подальшої співпраці з проектом, зокрема були озвучені пропозиції створення на базі проектів GIZ інформаційної платформи для покращення взаємодії міжнародних фінансових організацій, що опікуються питаннями енергоефективності і інших міст учасників проектів GIZ та продовження серії освітніх заходів з питань підвищення енергоефективності не тільки для енергоменеджерів лікарень міста, а з залученням до заходів енергоменеджерів освіти, культури та адміністративних будівель, з метою забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів у всіх бюджетних об’єктах міста. На зустрічі також ділились враженнями щодо вже досягнутих результатів співпраці та обговорили прогрес реалізації пілотного проекту.
Учасники зустрічі зазначили, що докладуть максимальних зусиль, аби співпраця Чернігова з Проектом GIZ не лише продовжилась, а й посилилась
Крім того представники Проекту GIZ, у рамках ознайомчого візиту, відвідали міський пологовий будинок. Наразі у співпраці з Проектом GIZ розпочато реалізацію пілотного проекту з комплексної термомодернізації будівлі пологового будинку, основою для якого стало попереднє проведення енергоаудиту.
У рамках проекту заплановано утеплення стін, перекриття підвалу та цоколю, заміна вікон та дверей, встановлення ІТП, балансування системи опалення, утеплення трубопроводів систем опалення та гарячого водопостачання, модернізація зовнішньої системи освітлення. На впровадження заходів Проектом GIZ виділено 300 тис. Євро грантових коштів, що становить близько 38 % від загальної вартості проекту. За результатами реалізації очікується зменшення споживання енергетичних ресурсів будівлею на 32,9 %, що дозволить щорічно економити з міського бюджету майже 1,0 млн грн. Проект має не тільки економічний, а й значний соціальний ефект – створення комфортних умов перебування у закладі вагітних жінок, породіль та новонароджених дітей. Зараз тривають роботи з утеплення будівлі.
Останні новини Чернігівщини
Чернігівські гімнастки вибороли перемоги на чемпіонаті області та сформували збірну для участі в чемпіонаті України 14:50
31 жовтня до 01 листопада у Чернігові відбувся чемпіонат Чернігівської області з художньої гімнастики, який традиційно зібрав найсильніших спортсменок регіону.
«єРобота»: переселенка та ветеранка із Запоріжжя відкрила з нуля бізнес у Чернігові 14:48
Наталя Буц переїхала до Чернігова із Запоріжжя півтора роки тому. Вона – учасниця бойових дій, медикиня з багаторічним досвідом, а ще – сильна та цілеспрямована жінка.
Прокурором у судовому порядку доведено незаконність привласнення та забудови прибережної захисної смуги у місті Чернігові 12:43
Рішенням Деснянського районного суду міста Чернігова задоволено позовні вимоги обласної прокуратури в інтересах Чернігівської міської ради до приватної особи про усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою площею 1200 кв. м, яка розташована на території обласного центру у межах прибережної захисної смуги річки Десна.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:41
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.
Одинадцять років ув’язнення: на Чернігівщині суд виніс вирок двом підозрюваним у розбійному нападі на пенсіонерів 12:39
Згідно з вироком суду, зловмисників визнано винними у скоєнні розбійного нападу та призначено покарання у вигляді позбавлення волі строком на 11 років.