Понад 460 чоловіків з Чернігівщини призвуть цієї осені
"Понад 460 чоловіків з Чернігівщини призвуть цієї осені на строкову службу до армії" - повідомив під час брифінгу військовий комісар Чернігівського обласного Центру комплектування та соціальної підтримки військовослужбовців полковник Олександр Криворучко.
Призов стартує 1 жовтня і триватиме до 11 грудня. Загалом до Збройних Сил України з Чернігівщини призвуть 250 осіб, до Національної гвардії України – 133 і по 39 до Державної спеціальної служби транспорту та Державної прикордонної служби.
«Хотів би наголосити, що всі військовослужбовці будуть призвані до навчальних центрів, і лиш після проходження підготовки вони будуть розподілені до військової частини.
Заганяти до Збройних Сил для того щоб люди були, ми не збираємось: захищати свою країну - висока честь! Є нормальне людяне відношення і розподіл, соціальні гарантії і піклування з боку держави».
Призиватимуть чоловіків віком від 20-ти до 27-ми років. Кожному призовнику виплатять понад 3800 гривень грошової допомоги.
Олександр Криворучко підкреслив, що, згідно діючого законодавства, призовників на фронт не відправляють, навіть за їх власним бажанням. В бойові частини, що виконують задачі в зоні бойових дій, направляють тільки військовослужбовців контрактної служби. Призовник зможе підписати контракт тільки через три місяці проходження строкової служби, після чого ще повинен буде пройти навчання в навчальному центрі згідно обраної військової спеціальності.
Коментуючи запитання журналістів відносно гендерної політики в Збройних Силах України, військовий комісар зазначив, що в цьому році жінок-військовослужбовців в ЗСУ прийшло приблизно в 15 раз більше, ніж минулоріч. В якості причин він назвав суттєве збільшення грошового забезпечення військовослужбовців, покращення побутових умов (зміни в харчуванні, будівництво нових гуртожитків) та приведення обмундирування військовослужбовців до стандартів НАТО в плані зручності та анатомічності. "Жінки служать в армії незгірш чоловіків, в чомусь навіть випереджаючи їх - наприклад, в дисциплінованості, ретельності виконання задач, тощо. Загалом в армії немає преференцій за ознаками статі, віку чи ще чогось: ти або виконуєш задачу, або ні. Тож я би не акцентував увагу саме на цьому", - зауважив військовий комісар.
Натомість він звернув увагу на посилення відповідальності громадян за ухилення від призиву та наголосив: "Навіть якщо у вас є законні підстави для відсрочки, ви зобов'язані з'явитися за повісткою до свого військкомату для уточнення даних і проходження медичної комісії. Це ваш обов'язок громадянина. Якщо з об'єктивних причин, перелік яких вказаний у повістці (стихійне лихо, тяжка хвороба, смерть близького родича) ви запізнилися з'явитися вчасно, законом визначена можливість звернутися до військкомату пізніше, але не більше як в 10-денний термін. У випадку кількаразової неявки громадянина за повісткою до нього може бути застосоване адміністративне, чи навіть і кримінальне покарання".
Останні новини Чернігівщини
В області затверджено комплексний план протидії пожежам: акцент – на профілактиці, контролі та відповідальності 11:43
Про готовність протидіяти масовим пожежам на Чернігівщині у весняно-літній період, можливі виклики і заходи реагування йшлося на брифінгу, який відбувся сьогодні в медіацентрі ОВА.
Допомога родинам загиблих воїнів: ухвалено чергове рішення 11:12
2 квітня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про надання одноразової матеріальної допомоги ще вісьмом членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Загальна сума виплат становить 648 525 гривень.
Поліція Чернігівщини скерувала до суду справу щодо членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоювали підпали на замовлення 11:10
Поліцейські Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо двох членів міжрегіонального злочинного угруповання, які скоїли на замовлення низку підпалів приватного житлового будинку у Чернігові.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:18
Протягом минулої доби зареєстровано 18 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 16 пожеж. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще п'ять чернігівців 09:35
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 2 квітня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.