Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 грудня, 10:04:12

Дослідження пагорба біля Єлецького монастиря

16.09.2019   17:18Агенцiя

Минулого тижня, у рамках розробки проекту з укріплення схилу та пагорбу біля Єлецького монастиря здійснювалися роботи з дослідження ґрунтів на зазначеній ділянці.

Їх проводили фахівці ДП «Водземпроект» ПАТ «Чернігівський проектно-вишукувальний інститут «Чернігівводпроект».

Минулого року сильні зливи у липні та серпні спричинили значне посилення ерозії схилу на згаданій ділянці, що відноситься до земель територіальної громади міста Чернігова. Утворилося велике провалля та промоїни ґрунту, які мають прогресуючий характер та створюють передумови для руйнації споруд Єлецького монастиря, комплексу пам’яток архітектури національного значення.

Відтак, генеральний директор Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Юрій Соболь звернувся з листом до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка з проханням вирішити весь комплекс робіт, пов’язаних з ліквідацією провалля та загрози зсуву значних об’ємів ґрунту. Наголошувалося на необхідності розробки відповідного проекту з укріплення схилу біля Єлецького монастиря та влаштування водовідведення із залученням спеціалізованої проектної організації

Згадану проблему неодноразово порушували чернігівська громадськість, науковці та журналісти.

І ось розпочалися проектно-вишукувальні роботи. Працівники Дочірнього підприємства «Водземпроект» за допомогою буріння свердловин взяли декілька проб ґрунту на пагорбі біля Єлецького монастиря та біля схилу. Будуть також проведені лабораторні дослідження ґрунтів.

Згадані роботи здійснювалися за участю науковців Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» і Олени Черненко, кандидата історичних наук, доцента кафедри археології, етнології та краєзнавчо-туристичної роботи Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Шевченка.

Сергій Черняков, учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» «Чернігів стародавній».

Останні новини Чернігівщини

Місцеві бюджети Чернігівщини у січні-листопаді поточного року поповнились на 10 мільярдів гривень податків та зборів 12:37

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-листопад 2025 року надійшло 10 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 1,4 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:06

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 4 пожежі. Внаслідок цих подій 3 особи постраждали.

Виставка картин «Герої серед нас» 10:04

У Чернігівській ОУНБ імені Софії та Олександра Русових експонується виставка картин «Герої серед нас» української мисткині, членкині Національної спілки художників України Тетяни Сосуліної (у дівоцтві – Байда-Усенко).

Дружина ветерана отримала грант від держави та відкрила у Чернігові магазин DUNA 10:01

Відомий український бренд DUNA тепер у Чернігові. Фірмовий магазин цієї торгівельної мережі нещодавно відкрила у самому центрі міста дружина ветерана Юлія Богорад.

На Чернігівщині росіяни вдарили безпілотниками по місту Городня 09:54

Сьогодні вдень російська армія завдала ударів по місту Городня Чернігівського району.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини