Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 04:23:07

Соціальний захист застрахованих осіб, які отримали травми

31.08.2012   12:30Агенцiя

Здоров’я і добробут громадян є найвищою цінністю суспільства, а їх забезпечення – найголовнішим обов’язком держави.

Відбувається воно шляхом реалізації державної політики у сфері охорони здоров’я, яка передбачає: забезпечення ефективної охорони навколишнього середовища та охорони праці і техніки безпеки на всіх виробництвах, створення здорових умов праці, ефективну профілактику виробничого травматизму та професійних захворювань; проведення профілактичних заходів по запобіганню нещасних випадків невиробничого характеру; формування здорового способу життя; забезпечення всебічного гармонійного, фізичного і психічного розвитку людини тощо.

Як свідчить статистика, в 2011 році, на оплату тимчасової непрацездатності органами обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, витрачено 68 млн. грн., з них – 11,7 млн. грн. (17%) на виплату допомоги по невиробничому травматизму. Протягом I півріччя 2012 року вже оплачено листків непрацездатності на 39 млн. грн., в тому числі 6 млн. грн. по травматизму (15%).

Боротьба із травматизмом здійснюється в багатьох напрямках із застосуванням різних методів і засобів: освітня робота серед населення, вдосконалення діяльності аварійно – рятувальних і протипожежних служб, поліпшення безпеки на дорогах та якості надання невідкладної медичної допомоги і т.п.

Проте в житті мають місце непоодинокі факти прихованого виробничого травматизму. Замість того, щоб в скрутну годину з’ясувати достовірні обставини та причини травмування, з складанням акту Н-1, щоб потім постраждала особа отримала елементарну підтримку по забезпеченню соціальних гарантій, окремі керівники – роботодавці стають на шлях фальсифікацій і оформляють такі випадки як побутові.

Працівника всіляко залякують, погрожуючи неприємностями аж до звільнення з роботи, вимагають писати брехливі пояснення, за яких нещасний випадок кваліфікується невиробничим. Інколи вони мають собі за поплічників у цій справі лікарів. І це замість того, аби створювати відповідні умови праці, підвищувати рівень безпеки праці на виробництві і забезпечити дієвий контроль за дотриманням норм та правил з охорони праці.

В ході планових перевірок підприємств, установ, організацій працівниками робочих органів обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності виявляються випадки приховування виробничих травм, упередженого та непрофесійного їх розслідування, класифікації їх, як побутових. В результаті цього Фонд змушений нести невластиві йому витрати, а постраждалі протизаконно позбавляються страхових виплат, передбачених Законом України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”.

Виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду з тимчасової втрати працездатності, її робочими органами проводиться робота по вдосконаленню та жорсткому контролю за організацією, проведенням експертизи тимчасової та стійкої втрати працездатності, обґрунтованістю видачі та продовження листків непрацездатності, особливо при травмах.
Питання проблем травматизму населення області, дотримання нормативно-правових актів з питань експертизи тимчасової непрацездатності при травмах розглядалися на кущових міжрайонних нарадах, за участі представників виконавчої дирекції обласного відділення Фонду, голів лікарсько-консультативних комісій та медико-соціальних експертних комісій, травматологів, хірургів та лікарів інших спеціальностей. Дане питання обговорено на засіданні Регіональної ради з питань безпечної життєдіяльності населення при Чернігівській обласній державній адміністрації та на правлінні обласного відділення Фонду.

Одночасно, виконавчою дирекцією обласного відділення Фонду, разом з управлінням охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, розроблені спільні заходи про посилення контролю за обґрунтованістю видачі (продовження) листків непрацездатності, пов’язаних з невиробничим травматизмом.

Забезпечено неухильне виконання вимог чинних нормативних актів про порядок видачі і заповнення документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, ведення медичної облікової документації відповідно до наказів МОЗ України від 13.11.2001 № 455, від 09.04.2008 № 189; спільного наказу МОЗ України, Міністерства праці та соціальної політики України, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 03.11.2004 № 532/274/136-ос/1406.
Тобто органи Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності здійснюють постійний контроль за кожною копійчиною. Навіть судова практика свідчить про правомірність дій Фонду.

Варто звернути увагу, що комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства, установи, організації згідно Положення про комісію (уповноваженого) із соціального страхування підприємства, установи, організації, затвердженого постановою правління Фонду 23.06.2008 р. № 25 зобов’язана та має повноваження приймати рішення про призначення матеріального забезпечення (або відмову в призначенні, припинення виплати його повністю або частково), звертатись за необхідності до робочих органів відділень Фонду щодо перевірки правильності видачі та продовження листків непрацездатності, брати участь у перевірках, що здійснюються на підприємстві робочими органами відділень Фонду з питань використання страхових коштів. Висновки лікувально – профілактичних закладів про вказані нещасні випадки необхідно звіряти з актами їх розслідувань, а у разі настання нещасного випадку в побуті або по дорозі на роботу чи з роботи – з поясненнями потерпілих застрахованих осіб.

Соціально захищений громадянин – основа міцності держави.
Тому застрахованій особі слід замислитися, чи необхідно їй йти на догоду у роботодавця та позбавляти себе гарантованими державою певними пільгами та послугами.

Олександр Грищенко, завідувач юридичним відділом виконавчої дирекції обласного відділення Фонду

Останні новини Чернігівщини

Прокуратура на захисті інтересів держави у сфері охорони і збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду в умовах воєнного стану 17:11

Козелецькою окружною прокуратурою встановлено порушення інтересів держави під час використання земель природно-заповідного та лісового фондів, а саме земель регіонального ландшафтного парку «Міжрічинський», який є одним із найбільших природних парків України за площею – майже 79 тис. га та розташований на півночі країни між річками Дніпром та Десною на території Чернігівської області.

Ритм сучасності — проєкт “Jazz-Куліса” 17:07

13 квітня 2024 року бенд “BissQuit” знову зустрівся з шанувальниками джазу в межах проєкту “Jazz-Куліса”. В єдиному творчому просторі — на сцені Чернігівського обласного філармонійного центру — музиканти і глядачі разом поринули в атмосферу музики, що вивільняє зазвичай втаємничені емоції в кожного причетного до неї.

Презентація монографій, присвячених історії Батурина і Глухова 16:47

11 квітня у читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових у межах чергового засідання клубу «Краєзнавець» відбулася презентація монографій, присвячених історії двох столиць часів Гетьманщини – Батурина і Глухова.

 Поліція розслідує обставини підриву автомобіля у прикордонній громаді Чернігівського району

Поліція розслідує обставини підриву автомобіля у прикордонній громаді Чернігівського району 16:39

Сьогодні близько 6:40 ранку до поліції надійшло повідомлення про те, що на невідомому вибуховому пристрої підірвався автомобіль зі співробітниками РЕМ. Внаслідок вибуху двоє чоловіків зазнали поранень і були госпіталізовані.

На Чернігівщині поліцейські викрили учасника схеми, який за хабарі сприяв у визнанні ухилянтів непридатними до військової служби 16:37

Слідчі Головного управління Нацполіції в Чернігівській області повідомили фігуранту про підозру, а суд взяв його під варту.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини