У Парафіївській громаді пройшов велопробіг "Жінки проти насильства"
У Парафіївській ОТГ Ічнянського району Чернігівщини пройшов велопробіг "Жінки проти насильства". Акцію провели активні мешканки громади, які не з чуток знайомі з проблемою насильства в сім’ї.
Про це повідомила ініціатор акції, директор Парафіївської селищної публічної бібліотеки Олена Карпенко.
"На сьогодні небайдужих до проблеми насильства в сім’ї у нас назбиралося 12 осіб. Хоча в день пробігу до мене дзвонило чимало знайомих, готових наступного разу приєднатися. Справа в тому, що тема насильства у родині близька багатьом людям, і мені особисто теж - я проходила через це у невдалому шлюбі. Коли ж я стала працювати в бібліотеці, частіше спілкуватися з людьми, зрозуміла, що з цією проблемою стикається все більше дівчат і молодих жінок. Чи то ми в такому суспільстві живемо, чи самі докотилися, не знаю. Психологи навчальних закладів розповідають, що малі діти зараз часто дуже залякані - бояться порушити дисципліну чи сказати зайве слово, а це означає, що вони потерпають у родині. З метою привернути увагу до проблеми ми й провели такий велопробіг", - пояснила Карпенко.
За її словами, участь у заході взяли представниці місцевої інтелігенції, зокрема, працівники селищної ради, дитсадка, соціального центру, бібліотеки, медичного закладу та жінка-поліцейський.
Стартував велопробіг від Парафіївської селищної ради, а кінцевою точкою став палац Національного історико-культурного заповідника "Качанівка". Там біля ставка жінки сіли за стіл і поговорили про насильство та його причини.
"Кожна з учасниць пробігу висловила свою думку, бо знає про насильство не з чуток: у когось в родині щодо дітей така проблема, хтось бачить це у сусідів чи співробітників, хтось сам через це пройшов. Ми провели невеличке анонімне анкетування про причини виникнення насильства, розбиралися, в чому винні ми самі, а в чому - суспільство", - поінформувала співрозмовниця.
За словами Карпенко, у Парафіївській громаді готові й далі привертати увагу жителів до актуальних соціальних проблем. І тому на осінь запланували ще один велопробіг. Його присвятять темі торгівлі людьми і, передусім, жінками, й запросять до участі чоловіків.
Подію в Парафіївській ОТГ прокоментувала радниця з питань комунікацій Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою Оксана Стельмах.
"Велопробіг - це позитивний приклад гуртування та об’єднання людей у громаді. Акція на підтримку руху проти насильства в сім’ях відбувалась за ініціативою звичайних мешканок Парафіївської ОТГ, а не за наказом представників влади або чиїмось розпорядженням. Це говорить про те, що жителі стають громадянами. Їм не байдуже. Вони знають свої права, готові їх відстоювати і брати на себе відповідальність. У громадах Чернігівщини все більше з’являється активних громадян, які замість критики долучаються до розбудови територій, організації просвітницьких, культурних, екологічних та інших заходів, беруть участь у конкурсах проєктів громадського бюджету. І як результат - змінюють сьогодення", - сказала радниця ЦРМС.
Останні новини Чернігівщини
НМТ 2026: реєстрація, етапи та дати проведення – на брифінгу в ОВА 17:06
П’ятого березня стартувала реєстрація для участі в основних сесіях національного мультипредметного тесту (НМТ), яка триватиме до другого квітня. Про ключові аспекти цьогорічного тестування сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА розповів начальник Управління освіти і науки Чернігівської ОДА Юрій Музика.
Досягнення чернігівських школярів на обласному та всеукраїнському рівнях 17:02
Учні та учениці закладів освіти Чернігова здобули 19 перемог в обласному етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та 17 перемог у конкурсі-захисті Малої академії наук, а також уже мають перші досягнення на всеукраїнському рівні. Про це інформує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.
Організували незаконний виїзд чоловіка за кордон: повідомлено про підозру двом жителям Чернігівщини 17:01
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям Чернігівського району в організації незаконного переправлення військовозабов’язаного через державний кордон України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб.
Безбар’єрне укриття: у Прилуцькому НРЦ відремонтовано укриття міжнародною гуманітарною організацією GER³ 10:16
Безпека дітей у закладах освіти є важливою умовою організації освітнього середовища, що забезпечує збереження безперервності освітнього процесу.
Працівника КП «Теплокомуненерго» відзначено Подякою Прем’єр-міністра України 10:11
Начальника цеху КП «Теплокомуненерго» Руслана Гончаренка відзначено Подякою Прем’єр-міністра України. Він увійшов до числа 44 фахівців із Донецької, Херсонської, Чернігівської, Вінницької та Одеської областей, а також столиці, яких нагородили за роботу із забезпечення життєдіяльності громад в умовах повномасштабної російсько-української війни.