Про вакцинацію дітей - на нараді в ОДА
До 1 вересня батьки мають зробити дітям усі необхідні за Національним календарем щеплення. На цьому наголошують у Міністерстві охорони здоров’я та Міністерстві освіти і науки. Невакциновані діти, за винятком тих, які мають медичні протипоказання, не зможуть відвідувати дитячі садки та школи з іншими учнями.
Відповідно до календаря щеплень, діти до 6 років повинні мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту та краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та хіб-інфекції. У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту. Особлива увага — на щеплення проти кору, краснухи та паротиту, адже останнім часом ситуація в Україні із захворювання на кір невтішна.
Чи підуть на Чернігівщині невакциновані діти (або ж ті, які мають порушення у графіку щеплень) до навчальних закладів, обговорили представники галузі освіти, медицини та обласного лабораторного центру. Нараду провела виконуюча обов’язки голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.
Керівник області підкреслила, що до вирішення цього питання необхідно підходити виважено. Як відомо, наразі виникла певна колізія: Конституція України гарантує кожному право на освіту, як і відповідний закон, стаття ж 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплень за Національним календарем, відвідувати заклади освіти не дозволяється.
Зважаючи на достатньо високий рівень щеплення в області (наприклад, вакциною КПК у сім років щеплені 77% дітей), учасники наради вирішили: школи області мають зарахувати всіх першокласників. Натомість шкільні відділи у лікарнях та центри первинної медико-санітарної допомоги повинні зібрати дані щодо проведених щеплень кожного школяра. Коли відповідна інформація надійде до школи, активізується роз’яснювальна робота з батьками невакцинованих дітей (або тих, у кого є порушення в календарі щеплень). Опісля діти отримають усі необхідні щеплення згідно вже з індивідуальним календарем.
— Необхідно вибудувати таку систему, яка б не порушувала права дитини на освіту. В першу чергу, мають тісно співпрацювати заклади освіти та медицини. Не забуваймо і про підписання громадянами декларацій на обслуговування із сімейним лікарем, який володітиме повною інформацією про проведені щеплення конкретної дитини, — підкреслила Наталія Романова.
За результатами наради профільні служби та підрозділи ОДА отримають відповідне доручення, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43
У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:40
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 3 дорожньо-транспортні пригоди та 2 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Чернігів розширив соціальні послуги для сімей із дітьми завдяки проєкту ЮНІСЕФ 11:31
8 грудня в Чернігові відбулося засідання Координаційної ради з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки.
11 грудня: цей день в Україні і світі 09:22
День 1387 Російська агресія - Day 1387 Russian aggression