На Чернігівщині - конкурс на кращий танковий взвод. ФОТОрепортаж
За перемогу на першість Сухопутних військ Збройних Сил України змагатимуться танкісти з чотирьох оперативних командувань – «Північ», «Південь», «Захід» та «Схід».
Дав настанови, слідкував на прозорістю жеребкування та, безумовно, наголосив на дотриманні техніки безпеки ТВО начальника управління бойової підготовки Сухопутних військ – заступник командувача Сухопутних військ ЗС України з бойової підготовки полковник Олександр Шлюєв.
Отож перший конкурсний день розпочали досить активно – танкісти демонстрували влучність пострілів у професійній номінації «Снайперська стрільба» та мали змогу похизуватися спритністю та силою у спортивній номінації «Естафета». Танкісти вражали цілі на відстані 1400 і 1700 м, набираючи якомога більшу кількість очок. До речі, у цій номінації кращою стала 1 окрема танкова Сіверська бригада ОК «Північ».
Далі військовослужбовці залишили своїх «залізних коней» та боролися буквально власними силами. В естафеті хлопці переносили ящики з боєприпасами по 60 кг; бігали з колодою та траками; перекатували бочки для пального вагою понад 200 кг, а також переносили трос та шпори. І на цьому етапі найбільшу кількість балів знову-таки набрали танкісти Сіверської бригади.
У другий день змагань конкурсанти провели "танкову карусель", водіння на точність та виконання нормативів з медичної підготовки.
Кожна команда бачить перед собою не противника, а професіонала – діляться враженнями конкурсанти, - усі пройшли відповідну підготовку не тільки у навчальних частинах, а й мають досвід ведення активних бойових дій, що дуже позитивно впливає на злагодженість дій екіпажів та взводу в цілому.
Особливостями вправи "танкова карусель" є постійний вогневий вплив на противника у поєднанні з маневрами бойових машин на умовному полі бою, а також своєчасне виявлення та ураження цілей. Максимальна відстань ураження мішеней становить 1800 метрів.
Особливостями виконання вправи водіння є те, що механік-водій виконує вправи, керуючись тільки командами командира танку із закритими приладами спостереження. Загальна протяжність маршруту з водіння становить 2 км.
За словами членів суддівської колегії, визначити переможців можна буде лише після підрахунку балів усіх етапів змагань.
Останні новини Чернігівщини
Три школи Чернігівщини отримають майже 60 мільйонів гривень держсубвенції на модернізацію харчоблоків 11:38
У трьох закладах загальної середньої освіти області модернізують кухні за кошти держсубвенції. Відповідно до рішення Кабінету Міністрів від 25 червня 2025 року № 602-р на ці потреби спрямують близько 60 мільйонів гривень.
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.