Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:33:28

Як децентралізація змінює життя: історія лікаря з окупованих територій та амбулаторії Кіптівської ОТГ

05.08.2019   11:39Агенцiя

Костянтин Коломієць разом із родиною переїхали до Чернігівської області з тимчасово окупованих територій, коли зрозуміли, що працювати і жити там неможливо. Спочатку гостювали у друзів в селі Козелецького району, а потім перебралися до Чернігова.

Костянтин Іванович і його дружина продовжували працювати у медичній сфері, донька вчилася в університеті. Знімали квартиру за великі гроші. І всі в родині розуміли, що потрібно шукати щось інше, більш перспективне та довгострокове.

У Кіптівській об’єднаній територіальній громаді у серпні 2018 року до дня Незалежності відкрили одну з перших в області амбулаторію загальної сімейної практики. Проектом було передбачено окрім лікувальних кабінетів квартиру для лікаря, а також автомобіль.

Володимир Кучма, Кіптівській сільський голова, перерізаючи урочисту стрічку, сказав: «У нас у громаді нема фахівця, який би очолив лікарську амбулаторію, а от умови створені належні, а тому ми із нетерпінням чекаємо на лікаря». Його процитували декілька місцевих видань.

Цю новину прочитав Костянтин Коломієць і вирішив запропонувати громаді свої послуги.

«Ми з дружиною вирішили, що потрібно шукати більш стабільну роботу, можливо не в Чернігові. І тут бачу виходить стаття «У нову амбулаторію і нову трикімнатну квартиру Кіптівська ОТГ шукає сімейного лікаря». Подзвонив, питаю: «Знайшли лікаря?». Відповіли, що ні. Зателефонував голові, зустрілися, поспілкувалися. І все. Він сказав: «Приїжджай. Немає питань, будемо працювати». Тут є квартира при амбулаторії. Це теж вирішувало багато питань. Не винаймати його все життя», - розповідає Костянтин Коломієць.

Про медичну систему в Кіптівській ОТГ, минуле лікаря швидкої та перспективи покращення медичних послуг у сільській місцевості мова йшла під час зустрічі Оксани Стельмах, радниці з комунікацій Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, з Костятином Коломійцем, завідувачем амбулаторії загальної практики сімейної медицини Кіптівської сільської амбулаторії, інформує Чернігівський ЦРМС.

У Кіптівській громаді проживає біля 3200 жителів. Станом на 1 липня декларації з лікарем сімейної практики підписали 450 пацієнтів. В ОТГ функціонує амбулаторія та п’ять ФАПів, які громада утримує за власні гроші: виплачують зарплати фельдшерам та медсестрам.

Костянтин Коломієць почав працювати у громаді з березня, з перших днів охочих укласти угоду з лікарем було багато, потім почалися городи і людей стало менше. Але ті, хто захворів або мають проблеми зі здоров’ям продовжують підписувати декларації. 

Пацієнти в амбулаторії можуть отримати консультацію сімейного лікаря, рецепт на ліки, тут можуть виміряти тиск та зробити кардіограму, поставити крапельниці, зробити щеплення та уколи. Є кабінет фізіотерапії та два ліжка денного стаціонару. У віддалених від центральної садиби селах Костянтин Іванович проводить виїзні прийоми та консультації згідно з визначеним графіком.

 «За невідкладною допомогою люди не часто звертаються, за перші місяці було не більше двох випадків, щоб ми викликали до нас швидку», - розповідає Костянтин Іванович. Його попередній досвід роботи на «швидкій» та завідувача сімейної амбулаторії дозволяє йому впевнено надавати медичну допомогу у будь-яких ситуаціях.

«Я закінчив інститут за фахом педіатрія. Далі була мультидисциплінарна професія – лікар швидкої допомоги. Мені як лікарю, який працював з дітьми, було цікаво попрактикувати  медицину у дорослих. Бо є ж нюанси. Потім були курси з невідкладної терапії. Після кількох років чергувань на «швидкій» не залишилося таємниць. Мені доводилося багато чого робити. І пункцію легенів, і тромболізіз, коли людину лікували від інфаркту, інша невідкладна допомога. Потім повернувся в педіатрію. І тепер знову практикую в сімейній медицині», - ділиться Костянтин Іванович.

Плече на новому місці йому підставила і родина. Дружина лікаря за фахом медсестра, теж працює разом із ним. Громада забезпечила житлом. Зарплата залежить від кількості підписаних декларацій та пацієнтів. Тож життя на новому місці потроху налагоджується і можна думати про майбутнє.

Медичний заклад обладнаний визначеним набором інструментів та устаткуванням, законодавством встановлений табель оснащення амбулаторії і йому потрібно відповідати. Тому громада докладає всіх зусиль, щоб відповідати вимогам. Тут працюють над забезпеченням жителів якісними медичними послугами.

Люди у громаді лікарем задоволені. Кажуть, що тепер можна прийти в амбулаторію і тиск поміряти, і консультацію отримати, і крапельниці зробити. "Це дуже добре, що у нас відкрилася ця лікарня. Є людині куди звернутися. І крапельниці поставлять, і ліки випишуть, і аптека тут працює. І лікарі, що приїхали добрі. Це ж і турбота сільської ради", - говорить Ганна Ганяйло, жителька Кіптівської ОТГ.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.