Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 вересня, 23:59:27

Полювання – хобі, регульоване законом

27.08.2012   08:54

Полювання, як спосіб виживання, як метод здобуття засобів до існування, вже давно відійшло у минуле і перетворилося просто на розвагу, спосіб відпочинку, просто – хобі.

Але на відміну від інших людських захоплень, цей вид дозвілля дозволений не скрізь і не завжди.
Про місця, де полювати не можна, мабуть знають всі мисливці, а от щодо періодів року, коли полювання заборонене чи дозволене – сьогодні й піде мова в цій публікації.

Полювання в нашій країні дозволено не цілий рік, а в певні, встановлені законом і науково обґрунтовані періоди року. Так, Законом України “Про мисливське господарство та полювання” і Положенням про Державний комітет лісового господарства України відкриття сезону полювання на пернату дичину в цьому році розпочато з 18 серпня.

Але готувалися до відкриття сезону полювання не лише мисливці. Підготовчі заходи проводили і співробітники органів внутрішніх справ, працівники місцевих осередків “Українського товариства мисливців та рибалок” та працівники лісових господарств. Це все робиться для того, аби свято для мисливців, зокрема в Чернігівській області, від початку до кінця пройшло без надзвичайних подій. І хоча головна відповідальність за безпеку полювання лягає на самих мисливців, адже правила техніки безпеки при поводженні з вогнепальною зброєю на полюванні відомі всім мисливцям, все ж таки знаходяться індивіди, яким про це треба нагадувати. В цьому і полягає профілактична робота міліції.

Ще одна проблема, яка турбує на сьогоднішній день міліцію – браконьєрство.

Так, на виконання вказівки УМВС України в Чернігівської області від 15 серпня 2012 року “Про заходи щодо забезпечення безпеки громадян при поводженні з мисливською вогнепальною зброєю в сезони полювання 2012-2013 роки” та з метою недопущення проявів браконьєрського полювання, недопущення інших порушень чинного законодавства 18.08 – 19.08.2012 року було створено 92 рейдових групи, до яких задіяно 151 працівник ОВС та 181 працівник інших зацікавлених служб (Управління лісового та мисливського господарства, Державна екологічна інспекція, УТМР, єгерська служба користувачів мисливських угідь області) з числа співробітників апарату УМВС області створено 8 мобільних рейдових груп.

Так під час проведення рейдів мобільними групами УМВС області, а також інспекторами дозвільної системи МРВ УМВС області спільно із зацікавленими природоохоронними органами було виявлено 15 фактів порушень правил полювання (ст. 85 КУпАП). Під час здійснення контролю за обігом мисливської вогнепальної зброї виявлено 28 фактів порушень громадянами правил носіння, перевезення та зберігання зброї (ст. 190 КУпАП – порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї – 1, ст.191 КУпАП- порушення правил зберігання, перевезення та носіння зброї – 3, ст. 192 КУпАП – порушення строків перереєстрації зброї – 24). При цьому у громадян було вилучено 19 одиниць зареєстрованої мисливської вогнепальної зброї.

Рейдовими групами УМВС області складено 3 адміністративних протоколи за ст. 85 КУпАП (порушення правил полювання), 1 протокол за ст. 190 КУпАП, 1 протокол за ст. 192 КУпАП, вилучено 2 одиниці зброї зареєстрованої в ОВС.

Одним з факторів, що сприяє поширенню браконьєрства, є недостатнє фінансування лісових господарств для проведення профілактичної роботи з мисливцями, а також для регулювання популяції тварин та їх відстрілу. Адже одним з основних джерел надходження коштів до лісницьких господарств є державний бюджет, який, як відомо, поповнюється за рахунок платників податків та відрахувань з перереєстрації зброї, а вона у поточному році проходить не зовсім так, як би того хотілося правоохоронцям.

Більшість мисливців просто забувають про необхідність продовження терміну дозволу на зберігання зброї. Але є й такі, котрі свідомо не бажають дотримуватися законодавства, чим автоматично переходять у розряд правопорушників. Тож хотілося б попередити таких самовпевнених громадян, що за дане правопорушення законодавством передбачене адміністративне покарання у вигляді штрафу.

Актуальною проблемою перереєстрації зброї є необхідність великої кількості документів для пред’явлення інспекторам дозвільної системи та брак часу для їх отримання. Тому хотілося б нагадати власникам вогнепальної зброї, щоб вони заздалегідь приходити до дозвільної системи для ознайомлення з вимогами щодо перереєстрації.

Також нагадуємо шановним власникам зброї та шанувальникам полювання, що не проходження перереєстрації не дає їм права на полювання. Мисливцям же під час полювання необхідно дотримуватися всіх правил безпеки та вживати запобіжних заходів щодо збереження зброї. Частіше всього рушниці втрачаються під час необережного з ними поводження, найчастіше на човнах, а також в лісі під час полювання, коли мисливське спорядження залишається без нагляду.

Якщо такий випадок таки трапився, то власники зброї повинні негайно проінформувати про це відділення чи групу дозвільної системи, де зареєстрована втрачена зброя. Несвоєчасне повідомлення про зникнення зброї тягне за собою накладення штрафу, передбаченого чинним законодавством.

Останні новини Чернігівщини

 У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон»

У Чернігові відбувся «Нова пошта напівмарафон» 17:48

19 вересня у Чернігові пройшов напівмарафон Нової пошти. Забіги стартували з Красної площі та об’єднали понад 1500 бігунів.

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста

«ШКВАРКА-FEST»: спортивно, весело та смачно. У Семенівці по-новому відзначили День міста 17:37

Щороку, у вересні, жителі Семенівки з нетерпінням чекають свята, яке об’єднує нас усіх – День міста.

Прокуратура через суд домоглася забезпечити належне збереження ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» 17:22

Рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду у повному обсязі задоволено позов Новгород-Сіверської окружної прокуратури до ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» площею 183 га та закріплення їх в натурі (на місцевості).

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта»

Сільські бібліотеки Чернігівщини отримали 100 комп’ютерів у рамках проекту «Дія. Цифрова освіта» 17:21

Передача техніки відбулася 20 вересня у Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Володимира Короленка.

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»».

«Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»». 17:14

В планах організаторів проєкту долучити до сортування пластикових відходів дітей міста Чернігова та їх батьків.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини